Home Bitcoin TOR internet gözetimiyle savaşmak için Bitcoin kabul etmeye başladı
koinmedya_brave

TOR internet gözetimiyle savaşmak için Bitcoin kabul etmeye başladı

TOR internet gözetimiyle savaşmak için Bitcoin kabul etmeye başladı
0
fairspin_koinmedya

TOR internet gözetimiyle savaşmak için Bitcoin bağış kampanyası başlattı. Kampanya çerçevesinde 10 bin dolar değerinde BTC toplanması hedefleniyor. Şimdiden BTC bağış miktarı 500 doları geçti.


TOR internet gözetimiyle savaşmak için Bitcoin bağış topluyor

Tor Project’in, internet gözetimine karşı mücadele vermek için Bitcoin ile bağış toplamaya başladığı bildirildi. Grubun iki haftalık bir süre zarfında yaklaşık 10 bin dolarlık bir fon elde etmesi bekleniyor.

Tor Project, Edward Snowden’in bilgi sızdırdığı ve 2010’daki Arap Baharı döneminde önemli bir rol oynamıştı. Grup, kullanıcıların internette gizlilik içinde gezinebilmeleri için birkaç araç geliştirmişti.

İlgili: Gürcistan’da Bitcoin BTC için vergi muafiyeti getirildi

Grubun en ünlü projesi ise Tor Browser isimli internet tarayıcısıdır. Bu tarayıcı dark webe de erişim sağlayabiliyor.

Grubun sitesinde yer alan bilgilere göre, insanlar bu amaç için bağışları iki yöntem üzerinden yapabilirler. Tor Project’e Bitcoin ile bağış göndermenin birinci yolu BTCPay üzerindendir. İkincisi ise sadece Tor Browser üzerine erişim yapılabilen bir link üzerinden oluyor.

İlgili: İspanyol polisi: Bitcoin ATMleri kara para aklama merkezine dönüşüyor

Ayrıca yapılan bağışların bilgileri Tor Ledger Nano S cüzdanına direkt olarak kaydedilecek. Şimdiye kadar hedeflenen 10 bin doların 525 doları BTC olarak artık toplandı. Bağışlar 30’dan fazla kişi tarafından yapıldı. Çoğu 5 ile 25 dolar arasında bağış yaparken, sadece bir kişi 100 dolar bağış yaptı.

İlgili: Almanya Merkez Bankası kripto paraları tehdit olarak görmüyor

Tor Project kâr amacı gütmeyen bir gruptur ve daha çok kullanıcılarının ve internet özgürlüğünü savunanların bağışlarına dayanarak çalışıyor. Buna ek olarak, insanların gözetim altında kalmaktan korkmadan internette gezinmelerini sağlayan araçlar geliştirmek için sürekli olarak bağış kabul ediyor.

İlgili: Opera tarayıcı kripto cüzdanına Bitcoin ve Tron’u ekledi

Kaynak

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X