Home Altcoin Ripple tarihi desteğe tutundukça piyasanın üstünde performans gösteriyor
koinmedya_brave

Ripple tarihi desteğe tutundukça piyasanın üstünde performans gösteriyor

Ripple tarihi desteğe tutundukça piyasanın üstünde performans gösteriyor
0
fairspin_koinmedya

Ripple tarihi desteğe tutundukça piyasanın üstünde performans gösteriyor ve XRP bir kez daha, tarihsel olarak güçlü bir destek bölgesi olan 0.20 doların üstündeki bölgede güçlü bir alım fırsatı sundu. Peki bundan sonra XRP’yi ne bekliyor, analistlerin XRP tahminleri ne yönde?

Ripple tarihi desteğe tutundukça güçleniyor!

Ripple, bir kez daha, tarihsel olarak güçlü bir destek bölgesi olan 0.20 doların üstündeki güçlü alım bölgesine yaklaştı. Bu bölgeye dokunduktan sonra bir miktar yükseldi ve Ripple tarihi desteğe tutundukça son birkaç gündür piyasanın üstünde performans gösterdi.

Analistler şimdi bu fiyat bölgesinin XRP’ye ne getireceğini tahmin etmeye çalışıyor; bu fiyat bölgesi, XRP’yi, daha fazla yükselmesinin önünü açacak uzun vadeli bir zemine taşıyabilir mi? Ya da bu bölge, XRP için önemli ölçüde düşüşe neden olacak zayıflatıcı bir destek seviyesi mi olacak? Analistler bu soruları cevaplamaya çalışıyorlar.

Ripple XRP fiyat hareketleri neye işaret ediyor?

Ripple (XRP) son birkaç hafta düşüş kaydetti ancak kritik güçlü destek bölgesine yaklaştı ve Ripple tarihi desteğe tutundukça piyasanın üstünde performans gösterdi.  (bknz: Ripple 200 günlük hareketli ortalamanın altına geriledi – 0.30 dolara düşer mi?)

XRP, Haziran ayında yaklaşık 0.50 $’a kadar yükseldikten sonra 0.30 $’ın altına kadar çekilerek inanılmaz derecede kötü bir performans gösterdi.

Ancak son bir kaç gündür piyasaya hakim olan satış baskısından, diğer kripto paralara göre daha az sarsıldı. Ethereum, nerdeyse bir haftada % 40 değer kaybetti ve pek çok altcoin içinde durum pek farklı değildi. (bknz: Altcoinler düşerken piyasayı kripto kışı geri mi dönüyor endişesi kapladı)

bknz: Ethereum 200 doların altına düşer mi?

Twitter’da 300k takipçisi olan ünlü kripto para analisti Peter Brandt, birkaç gün önce XRP’nin fiyat hareketinden bahsetti ve eğer Bitcoin satış baskısından kurtulamazsa, XRP’nin de 0.16 dolar kadar düşebileceğini söyledi.

Her ne kadar XRP, şu anda ciddi bir düşüşe neden olabilecek bir uçurumun kenarında oturuyormuş gibi görünse de, bazı analistler farklı düşünüyor. Ve XRP’nin şu anda işlem gördüğü fiyatın hemen altında yer alan bölgenin uzun vadeli bir akümülasyon zemini oluşturacağına işaret ediyorlar.

DonAlt isimli bir başka popüler analist ise, XRP için 0.30 $ seviyesi ile BTC’nin 6000 $‘daki görünümü arasında ürkütücü bir benzerlik olduğunu söylüyor.

Yaklaşık 50 bin takipçiye sahip olan Credible Crypto olarak bilinen bir başka popüler analist ise, DonAlt’a cevap olarak şöyle dedi:

“USDBTC, destek olarak 20 günlük konsolidasyona sahip bir seviyede dinleniyordu. USDXRP ise destek olarak yaklaşık 7 aylık konsolidasyona sahip bir seviyede dinleniyor. Burada bir akümülasyon zemini inşa ediyor gibi görünüyor. ”

XRP’nin, ilerleyen zamanlarda Bitcoin fiyat hareketini yakından takip edip etmeyeceği konusu belirsizliğini koruyor. Ancak XRP’nin, uzun süredir korunan 0.30 $ civarındaki destek seviyesinin altına düşmesi durumunda çok ciddi bir satış baskısı alması muhtemel görünüyor.

XRP, yazımız yayına hazırlanırken % 3’lük bir yükselişle 0,31 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız

Ayrıca bknz:

İşte Avrupa Merkez Bankası müstakbel başkanı Lagarde’ın Ripple övgüsü!

İşte 2019’da fiyatı yüzde 13.000 yükselen kripto para Egretia EGT

koinmedya_brave
0
0
0
X