Home Ethereum Ethereum, Bitcoin paritesine karşı düşüşü sonlandırmak için destek arıyor
koinmedya_brave

Ethereum, Bitcoin paritesine karşı düşüşü sonlandırmak için destek arıyor

Ethereum, Bitcoin paritesine karşı düşüşü sonlandırmak için destek arıyor
0
fairspin_banner

Ethereum, Bitcoin paritesine karşı düşüşü sonlandırmak için tutunabilecek destek seviyesi arıyor. Aradığı destek seviyesi en yakın nerede, inceleyelim.

Bitcoin’in 10.000 dolara çekilmesi karşısında başta Ethereum olmak üzere çoğu altcoin resmen eridi. Ethereum USD paritesine karşı %40’ın üzerinde değer kaybetti. Şimdi de Ethereum, Bitcoin paritesine karşı düşüşü sonlandırmak adına destek seviyesi arıyor.

Haberin hazırlandığı anda Ethereum fiyatı 230 USD ve 0.0213 BTC bandında seyrediyor.
Ethereum Bitcoin paritesine karşı düşüşü sonlandırmak Ethereum, Bitcoin paritesine karşı düşüşü sonlandırmak için destek arıyor

Ethereum, iki yıldır Bitcoin’e karşı başarıyla koruduğu 0.025 BTC seviyesinde maalesef tutunamadı ve sonraki destek seviyesi olan 0.022 BTC de düşüşü durduramadı.

Günlük grafiklere baktığımızda, dünün kapnış mumuyla birlikte 0.021874 BTC seviyesinde destek çizgisinin oluştuğunu görüyoruz. Bugün düne nazaran daha fazla işlem hacmi var ve alıcılar bu destek hattının üzerinde varlığın fiyatını korumaya çalışıyorlar.

Ethereum Bitcoin paritesine karşı düşüşü sonlandırmak Ethereum, Bitcoin paritesine karşı düşüşü sonlandırmak için destek arıyor

Grafiklere daha da yoğunlaştığımızda, kısa vadeli görüntünün son derece pozitif olduğunu görüyoruz. 4 saatlik grafikte yükseliş cross over’ın gerçekleşmeye çalıştığını görüyoruz, ancak henüz yeterli momentuma henüz sahip değil.

RSI de toparlanıyor ve tekrar yükselişe çıkmaya çalışıyor. Günlük mumum destek seviyesinin üzerinde tutunması Ethereum fiyatı için olumlu beklentilerimizi arttıracaktır. Bu durum Ethereum fiyatı alıcısını daha da hızlandıracaktır.

bkz: Ethereum cephesinde anonimlik sesleri! Ethereum Monero’ya rakip olabilir

Ethereum’un bu denli düşmesinin bir sebebi de, Binance kaynaklı. Daha önceki yazımızda Binance borsasının ERC 20 kökenli tokenleri artık listelemediğini belirtmiş ve onları Binance Chain’e çektiğini KoinMedya olarak duyurmuştuk. Bu durum ağdaki kesinti ücretlerini düşürmüş ve ağın değer kazanmasını engellemiştir. bkz:Binance blockchain’i Ethereum’u oyun dışına itiyor

kaynak

 

koinmedya_brave
0
0
0
X