Home Bitcoin Blockchain teknolojisi tüm global markaları etkiliyor: Sıra Siemens’te
koinmedya_brave

Blockchain teknolojisi tüm global markaları etkiliyor: Sıra Siemens’te

Blockchain teknolojisi tüm global markaları etkiliyor: Sıra Siemens’te
0
fairspin_koinmedya

Blockchain teknolojisi tüm markaları etkiliyor: Blockchain teknolojisi üzerinde ARGE çalışmalarını sürdüren Alman devi Siemens, ulaşım sektörüne blockchain tabanlı çözüm önerileri getiriyor.


Blockchain teknolojisi tüm global markaları dönüştürüyor

Her hafta blockchain teknolojisi ile alt yapısını yenileyen bir marka var, diye bir iddia da bulunsak yalancı çıkmayız. Şimdi Almanya merkezli teknoloji devi Siemens’in blockchain teknolojisini kullanacağı haberini alıyoruz.

Forbes’in 15 Temmuz tarihli haberine göre Siemens, CarSharing (Araba Değişim) endüstrisi için blockchain teknolojisine dayalı bir sistem üzerinde çalışıyor. CarSharing endüstrisi ülkemizde pek yaygın olmasa da Batı Avrupa ve Kuzey Amerika’da yoğun kullanılan bir endüstridir. Günlük araba kiralamanın ötesinde kısa dönemli ve geçici süreliğine araba sahipliği üzerine kurulan bir hizmet sektörüdür. Bu endüstride faaliyet gösteren şirketler (Enterprise ve Zipcar) olduğu gibi bireysel olarak da CarSharing sisteminde arabanızı kullandırarak para kazanabilirsiniz.

Siemens AG’nin kardeş firmalarından Siemens Mobility, ulaşım sektöründe blockchain tabanlı çözüm önerileri getiriyor. Yakıt dolun kartı, park ücretleri ve araba takip sistemi sorunlar yaşayan CarSharing sisteminin bu sorunlarına Siemens blockchain tabanlı çözün önerisi getiriyor.

CarSharing’den kiralanan araçların ödemeleri, park yerleri ve anlaşmalı petrol istasyonlarına ulaşım, teknik destek gibi bir çok alanda blockchain teknolojisi, tüm bu işlemleri hem kolaylaştırmakta hem de maliyetleri azaltmaktadır.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Binance’ın CEO’su: Bitcoin ve kripto para oynaklığı daha da artabilir

İngiliz Kraliyet Hazinesi Başkanı: Libra’yı engelleyecek değiliz

İngiltere’nin Libra’ya açık kapı bırakması Bitcoin ve Bitcoin Cash’e yaradı

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X