Home Altcoin Binance Coin BNB, kripto sıralamasında 2 basamak geriledi

Binance Coin BNB, kripto sıralamasında 2 basamak geriledi

Binance Coin BNB, kripto sıralamasında 2 basamak geriledi

“sportsbet”
0

CoinMarketCap’ten aldğımız verilere göre, Binance borsasının platform parası Binance Coin BNB, kripto sıralamasında 6. sıradan 8. sıraya geriledi. 

Binance Coin BNB, kripto sıralamasında 6’dan 8’e geriledi

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, 2. yıldönümünü kutluyor. Platform uzun zamandır beklenen marj işlemleri kullanıcılarına sonunda açtı. 11 Temmuz’da da platform ‘8. token burn’ etkinliğini gerçekleştirdi.

bkz: Binance müşterilerini Bitcoin’e karşı işlem açılmaması yönünde uyardı

Buna ilaveten, platform geliştiricileri için ayırdığı toplam 808.888 adet BNB tokenini da yakma kararı aldı. Bu karar, şirketin 100 milyon BNB tokeninin yakılma kararının ardından geliyor. Toplam dolaşımdaki token sayısının %40’ı BNB ekibine ait.

bkz:Binance’dan BNB’yi moon yaptıracak açıklama! 2.4 milyar dolardan feragat ediyor

14 Temmuz’da BNB tokenin piyasa hacmi 4.1 milyar dolara ulaştı ve CoinMarketCap’te 6. sırada yer alıyordu.

Ancak son 2 günde BNB token piyasadaki düşüşten ciddi şekilde etkilendi ve kripto sıralamasında 6’dan 8’e geriledi. Piyasa hacmi 3.06 milyar dolara düştü. BNB haberi hazırladığımız an itibariyle28.06 dolar civarında işlem görüyor. Son 24 saate göre 0.28 ve son 7 güne göre %15.9 değer kaybı yaşamıştır.

BNB’nin hızla irtifa kaybetmesi karşısında Binance CEO’su konuyla ilgili twit attı.
-CMC, 80 milyon BNB kesintisi yaptı. CoinMarketCap’in hesaplama sistemi madenciliği olan coinler için uygun, BNB gibi coin yakma gibi etkinlikleri olan tokenler için uygun değil.

Tether, BNB’yi yerinden ederek 6. sıraya, EOS ise 7. sıraya yerleşti. Şu an itibariyle Bitcoin ve diğer kripto paralar BNB’ye göre daha pozitif momentum sergiliyorlar.

kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0