Home Kripto para Haber Borsa Haber Binance Chain mainneti son versiyon Gelileo’ya geçti
koinmedya_brave

Binance Chain mainneti son versiyon Gelileo’ya geçti

Binance Chain mainneti son versiyon Gelileo’ya geçti
0
fairspin_koinmedya

Binance Chain mainneti son versiyon Gelileo’ya geçişi tamamlandı. Düğümlerin tamamının yeni versiyonu çalıştırması bekleniyor.


Binance Chain mainneti son versiyon Gelileo’ya geçiyor

Binance tarafından geliştirilen blockchain ağı dün itibariyle beklenen güncellemesini gerçekleştirdi. Galileo adı verilen güncellemenin versiyon numarası ise v.0.6.0

Binane’dan yapılan açıklamaya göre Galileo güncellemesi ile birlikte 4 önemli yenilik gelmiş oldu. Emirleri eşleştirme modülü Taker ve Maker işlem mantığına göre dizayn edilecek. Binance’ın merkezsiz borsası olan Binance DEX üzerindeki işlem pariteleri delist edilebilecek. Ayrıca Binance Chain token varlıkları artık zaman kilitli olacak. Bu üç yapısal değişikliğe ilaveten bir de durum senkronizasyon seçeneklerinin geliştirildiği duyuruldu.

Galileo’nun gelişini siz değerli okuyucularımız için duyurmuştuk: Binance Chain ilk hard forku Galileo 15 Temmuz’da geliyor

Delist Kolaylığı

Yapılan değişikliklerle birlikte artık Binance DEX üzerindeki doğrulayıcılardan herhangi biri, -misal yetersiz işlem hacmi sebebiyle- ağdaki paritelerden birinin kaldırılmasını talep edebilecekler. Bu talep oylamaya sunulacak ve yeterli destek görürse işleme konulacak. Gereksiz paritelerin ağdan çıkarılması diğer pariteleri rahatlatacağından ağın toplam verimliliğini artıracaktır.

Zaman kilitli tokenler, kripto varlıklarını listelemek isteyen bir takım yeni projeler tarafından arandığı bildirilen yeni bir özellik. “Galileo duyurusu” adı verilen BEP-9 güncelleme paketinde yer alan bu değişiklik, kurucuların taahhütlerini teminat altına almanın bir yolu olarak kullanılacak.

“Bazı iş planları belirli miktarda tokenleri önceden belirlenmiş bir süre boyunca kilitlemeye karar verir. Bu kilitli tokenler programın işleyişine göre ancak gelecekte geçerli olacak şekilde dondurulmuş oluyor. Misal bazı iş modellerinde kurucu ekibe tahsis edilen tokenler dondurulur ve yatırımcıya güven verilir. Kimi iş modellerinde ise değer artışını sağlayabilmek için toplam token miktarının bir kısmını kilitleyerek dolaşıma girmesini engeller.”

Mainnetin çalıştırdığı Galileo versiyonu aslında orijinal blockchain ağının bir hard forku hükmünde. Düğümlerin en az 3te 2sinin yeni güncellemeyi yüklemeleri ve kullanmaya başlamaları gerçekleştiğinde eski sürümün yerine geçebilecek.

Binance geçtiğimiz günler bir diğer önemli değişiklik olan ana platformunda kaldıraçlı işlemlere izin verdiği özelliğini duyurmuştu. 11 Temmuz tarihli bu değişiklik ile Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Ripple (XRP), Binance Coin (BNB), Tron (TRX) ve Tether (USDT) paritelerine sistemin izin verdiği oranlarda margin işlem açılabilecek.

Binance hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X