Home Bitcoin ABD’nin kripto para düzenlemelerini geçirmesi Bitcoin rallisine sebep olabilir
koinmedya_brave

ABD’nin kripto para düzenlemelerini geçirmesi Bitcoin rallisine sebep olabilir

ABD’nin kripto para düzenlemelerini geçirmesi Bitcoin rallisine sebep olabilir
0
fairspin_koinmedya

ABD’nin kripto para düzenlemelerini geçirmesi Bitcoin fiyatının yeniden yükselmeye başlamasına yol açabilir. Thomas Lee, ABD hükümetinin Bitcoin açıklamasından sonra BTC’de görülen yükselişin, piyasanın ne kadar rahat olduğunun bir göstergesi olduğunu belirtiyor.


ABD’nin kripto para düzenlemelerini geçirmesi Bitcoin koşusuna sebep olabilir

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, düzenlediği basın toplantısında, ABD hükümetinin kripto paralar ve Bitcoin ile ilgili düzenlemeler çıkarma yönündeki duruşunu ortaya koydu. Çünkü hükümete göre kripto paralar suç eylemlerinde kullanılıyor ve finansal sisteme bir tehdit oluşturuyor.

İlgili: Circle CEO’su: Trump’ın Bitcoin tweeti en büyük alım sinyali

“Bu gerçekten de bir ulusal güvenlik meselesidir.” diyen Bakan Steven Mnuchin, kripto alanı ile ilgili daha fazla düzenlemeye gerek olduğunu belirtmişti. Mnuchin, “Biz dijital varlık servis sağlayıcılarının gölgede faaliyet göstermesine izin vermeyeceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.

ABD hükümet yetkilisinin bu açıklamasından sonra Bitcoin yüzde 4,5 yükseldi. Fundstrat Global baş analisti Thomas Lee’ye göre bu açıklamadan sonra BTC’nin yükselmesi, dijital varlığın düzeleme konusunda endişesinin olmadığını gösteriyor.

İlgili: Alex Krüger: “Trump’ın tweetlerinden sonra ABD Bitcoin’i yasaklarsa şaşırmam”

İlgili: Analiz: Bitcoin’in düşmüş olması bir fırsat

Thomas Lee konu ile ilgili tweetinde şöyle yazdı: “Bitcoin, Mnuchin’in kripto ve KYC/AML (para aklama karşıtı/müşteri tanıma) ile ilgili açıklaması karşısında rahat görünüyor. Beyaz Saray adil kurallar istiyor, ancak şu anda daha fazla eylem yapma niyetinde görünmüyor. $BTC’nin yükselmesi piyasanın bu konuda rahat olduğunu gösteriyor.”

Her ne kadar bu haber Bitcoin’in 13.200 dolar zirveden yüzde 25 düştüğü bir zamanda gelse de bu aynı zamanda daha fazla yükseliş için katalizör görevi görebilir.

İlgili: Greenspan: “Bitcoin bir yıl içinde 250.000 doları bile görebilir”

Bitcoin yakın bir zamanda keskin bir düşüş gördü. Birçok analist bu durum karşısında hazırlıksız yakalandı. Bunlardan biri de Tone Vays’ti. Vays, kısa süreliğine BTC ile ilgili ayı görüşü belirtirken yeniden boğaya döndü. Piyasa durumunda ise önceki ve hatta yeni zirvelere doğru gidişi gösterebilecek birçok işaret var.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X