Home Bitcoin ABD Hazine sekreteri Mnuchin’in sözleri Bitcoin fiyatını tekrar harekete geçirdi!
koinmedya_brave

ABD Hazine sekreteri Mnuchin’in sözleri Bitcoin fiyatını tekrar harekete geçirdi!

ABD Hazine sekreteri Mnuchin’in sözleri Bitcoin fiyatını tekrar harekete geçirdi!
0
fairspin_koinmedya

ABD Hazine Sekreteri Mnuchin’in sözleri Bitcoin fiyatını tekrar yükseltmeye başladı. Mnuchin  15 Temmuz Pazartesi günü, kripto paralar ile ilgili yaptığı basın toplantısında sorulara cevap verirken öyle şeyler söyledi ki, BTC fiyatları tekrar yükselmeye başladı. Neler söyledi Mnuchin?


ABD Hazine Sekreteri Mnuchin’in sözleri Bitcoin fiyatını yükseltiyor!

ABD Hazine sekreteri Mnuchin kripto paralar ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi dün ve toplantının ardından ilginç bir şekilde kripto paraların değerleri artmaya başladı. Peki neler söyledi Mnuchin? Amerika Facebook Libra olayından sonra kripto paralara açık açık tepki verirken ve tüm piyasa kriptoların yasaklanacağı endişesi taşırken, hazine sekreteri nasıl bir söz ile tam tersi bir duruma neden oldu?

Mnuchin Kriptoların kralı Bitcoin için “ulusal güvenlik sorunu “ ifadesini kullanırken, basın toplantısının soru cevap kısmında sarf ettiği sözler bir anda BTC fiyatını tekrar yukarı doğru hareket etmesine yol açtı.

Aslında aklımıza gelen şeyleri söylemedi sekreter, ne Bitcoini altına benzetti ne de kendisinin en çok sevdiği varlık olduğunu söyledi. Mnuchin’in söylediği dikkat çeken sözlerin başında gelen, kendisine sorulan kripto paralar ile ilgili ne düşündüğü sorusuna cevaben “herkesin dikkatli olup kendi araştırmasını yapması ” oldu. Mnuchin her ne kadar kabul etmese de bu sözler piyasaya çok olumlu yansıdı. Neden mi? Bir düşünün sevgili okurlar, böyle bir cümleyi en çok kimden duyarsınız? Tabii ki kripto uzmanlarından!

Bakınız:Alex Krüger: “Trump’ın tweetlerinden sonra ABD Bitcoin’i yasaklarsa şaşırmam

Mnuchin: Kendi araştırmanızı yapın!

Mnuchinin kurduğu bu cümle esasen kripto para dünyası için hayati derecede önemli bir adım oldu. Kendisi sarf ettiği bu sözlerin Bitcoin boğa koşusuna gaz verdiğini kabul etmiyor ama bir yandan da Amerika vatandaşlarını kriptolara yatırım yapmaktan uzak tutmanın kendi görevi olduğunu da söylemiyor. Aksine Mnuchin vatandaşları kendi araştırmalarını yapmaları konusunda uyarıyor ve dikkatli olmalarını söylüyor. Coinshares’den Meltem Demirörs Mnuchin’in basın toplantısı ile ilgili attığı twitte şaşkınlığını dile getirerek şunları söylüyor:

Mnuchin az önce şunları söyledi: Ben Bitcoin yatırımı esaslarından  ya da spekülasyon için kullanılmasından bahsetmiyorum ben yasa dışı faaliyetlerin durdurulmasından bahsediyorum”  Bu sözler siyaset dışı sözler.”

Bakınız:ABD’li yetkililer teknoloji firmaları ve Libra için yeni kanun tasarısı getiriyorlar

Kripto uzmanı Mati Greenspan ise bir adım daha ileri gidiyor ve şöyle bir yorum getiriyor:

Mnuchin’in bu sözleri şu anlama geliyor ” Wall Street’deki Bitcoin ticareti hala masada”

Bakınız:ABD, Libra için Facebook’a günde 1 milyon dolar ceza kesmeye hazırlanıyor

iki önemli ayrıma dikkat!

Hazine sekreteri Mnuchin piyasanın olgunlaşmasına yardımcı olacak iki anahtar ayrımdan söz ediyor:

Birincisi: , Özel bir şirketin çıkaracağı Facebook’un Librası ile bitcoin aynı şeyler değiller.

İkincisi: Kripto paralar için yasal bir statü belirlenmesi, ve hükümetin yasa dışı faaliyetler için düzenleme yapacağı ve kripto paraların bu düzenlemeye uyması gerektiği uyarısı

Trump’ın geçen haftaki tavrından sonra pek çokları kripto paraların yasaklanacağı endişesini taşıdı ancak Mnuchin böyle bir yasaktan söz etmedi, aksine kripto şirketlerinin kurallara uyması gerektiğini vurguladı.

Bitcoin fiyatı 11000 dolara tekrar gidiyor!

Mnuchin’in basın toplantısından sonra Bitcoin fiyatı yükselmeye başladı. Yazımızı hazırladığımız 16 Temmuz’un ilk saatlerinde BTC 10889 dolarda ve %2,95 değer kazanmış gün içinde. Öğlen Avrupa saati ile 3:30  gibi 10,943 dolara çıktı Bitstamp borsasında. halbuki bir gün önce ani ve aşırı satışlarla 10,000 dolara inmişti.

Kaynak

 

 

koinmedya_brave
0
0
0
X