Home Altcoin Litecoin 90 doların altına geriledi – Gidişat nereye?
koinmedya_brave

Litecoin 90 doların altına geriledi – Gidişat nereye?

Litecoin 90 doların altına geriledi – Gidişat nereye?
0
fairspin_koinmedya

Litecoin 90 doların altına geriledi. Bununla da son 24 saatte ilk beşteki kripto paralar arasında en kötü performans sergileyen coin oldu. LTC yüzde 11,74 değer kaybetti.


Litecoin 90 doların altına geriledi

Dünden bu yana ilk beşteki kripto paralar -Litecoin, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Ripple- toplamda yüzde 3,04 değer kaybetti. Bu kriptolar arasında Bitcoin Cash artı değer sağladı. BCH fiyatı sahiplerine önceki güne kıyasla yüzde 1,86 kazanç sağlarken, fiyatı da 287 dolar civarındadır. En kötü performansı ise Litecoin sergiledi. LTC yüzde 11,74 değer kaybederken, bununla da Litecoin fiyatı 88,36 dolar civarına geldi. Burada bahsedilen beş kripto paradan ikisi değer kazanırken, bu da bünük kripto sektörü için karışık işaretler anlamına geliyor.

İlgili: Binance 8. coin burn etkinliği sonrası yükselerek sıralamada EOS’un üzerine çıktı

Litecoin 90 doların altına geriledi

Litecoin özellikle sıra dışı bir hareket sergiledi. Çünkü normal günlük işlemlerinin çok üzerinde bir harekete sahipti. Bu harekete neyin sebep olduğunu araştırmaya değer bir durum. Teknik traderler de aşağıdaki fiyat hareketi gelişmeleri not etmek isteyebilirler:

Bitcoin’in herhangi bir açık trendi bulunmuyor. Ayrıca iki haftanın açıkça aşağı yönlü olan coinini arıyorsanız işte bunlara bakın: XRP, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash.

İlgili: Eleştiri: Litecoin gibi kripto paralar ürün geliştirmekten ziyade pazarlamaya yöneliyor

Blockchain’de neler oluyor?

Ripple, son 24 saatte kendi blockchaininde 1.138.402 işlem kaydetti. Bu blockchainler arasında en iyi veridir ve Ethereum’dan da yüzde 64 fazladır. Ethereum da blockchainindeki işlem sayısına göre ikinci sırada yer alıyor. Ripple’ın işlem ücretleri Ethereum’dan daha düşüktür. Ripple’ın Ethereum’dan daha fazla tercih etmesinin sebebi işte bu daha düşük işlem ücretleri olabilir.

İlgili: Ripple XRP fiyatı toparlanmaya çalışıyor, ama önünde engeller var

Bitcoin ise en yüksek işlem hacmine sahip blockchain oldu. Bu işlemlerin değeri 146.765.280 dolar olarak kaydediliyor. Piyasadaki Bitcoin’lerin toplam değeri 183,71 milyar olarak ifade ediliyor. Bu da BTC’nin piyasanın yüzde 65,7’sine sahip olduğunu gösteriyor. BTC’nin piyasa hakimiyeti son iki haftada yüzde 59,94’ten yüzde 65,7’ye yükseldi.

İlgili: Bitcoin BTC volatilitesi bir süreliğine mola verebilir

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X