Anasayfa Kripto para Haber Ethereum 200 doların altına düşer mi?

Ethereum 200 doların altına düşer mi?

Ethereum 200 doların altına düşer mi?
0
koinmedya_googlenews

Bu hafta, Ethereum 200 doların altına düşer mi? Pozitif tahminlerinde hala ısrarcı olan bazı analistler, bu düşüşlerin, piyasayı daha da güçlendirecek bir düzeltme olduğunu söylese de kripto para piyasasında panik satışları artıyor. Bu satışlar, Ethereum’u nasıl etkiler? 

Bu hafta Ethereum 200 doların altına düşer mi?

Hafta sonları, genellikle kripto para piyasası için zor geçiyor. Bu kez de öyle oldu ve neredeyse tüm kripto para birimleri, hafta sonu boyunca değer kaybetti. 

Fakat hala pozitif tahminler yapmakta ısrarcı olan bazı analistler, bu düşüşlerin, piyasayı daha da güçlendirecek bir düzeltme olduğunu söylerken, yatırımcılar arasında panik yaşanıyor.

Son birkaç gün içinde meydana gelen bu ani düşüşlerin ardından, Ethereum yatırımcıları, fiyatın 200 doların altına savrulmasından korkuyor. Böyle bir düşüş, ETH’u aynı zamanda çok daha büyük düşüşlerle karşı karşıya bırakabilir. Peki gerçekten de Ethereum 200 doların altına düşer mi?

bknz: Ethereum’un Bitcoin ve Dolar paritesine karşı kaybı büyüyor

Ethereum 200 doların altına düşer mi Ethereum 200 doların altına düşer mi?

Yazımız yayına hazırlanırken, Ethereum % 6’nın üzerinde değer kaybederek 227 $ ‘dan işlem görüyor. İşlem hacminin, katlanarak 11 milyar doları aşması, bugünkü düşüş hareketinde dikkat çeken önemli bir ayrıntı olarak görülüyor.

Bu da en son düşüşün, büyük bir satış baskısından kaynaklandığı ve önümüzdeki saatlerde Ethereum için 200 doların altına düşme ihtimalinin yüksek olduğu anlamına geliyor.

Bitcoin 10.500 doların altına çekildi!

Meşhur volatilite geri döndü! Son 24 saatte acı içinde kıvranan tek kripto para elbette sadece Ethereum değil. Piyasadan saatler içinde milyarlarca dolar kaybolurken, Bitcoin de çok büyük değer kaybı yaşadı ve kritik bir seviye olan 10.577 doların altına düştü.

bknz: Tom Lee: Bitcoin için yeni zirve kaçınılmaz

Yazımız yayına hazırlanırken Bitcoin, % 4 civarında bir düşüş kaydediyor ve bu son düşüşle birlikte 10.245 $ ‘dan işlem görüyor ve bazı analistlerin iddia ettiği gibi, Bitcoin 9 bin $’lık bölgeye doğru ilerliyor. (ilgili haber: Bitcoin düzeltme hareketi fiyatı 10 bin doların altına savurabilir!)

Diğer kripto paraların çoğunda da % 5 ila % 10 arasında düşüşler görülüyor. Ancak ilk 100 arasında dikkat çeken bir kripto para var; neredeyse tüm piyasaya düşüşler hakim iken, Japan Content (JCT)’de % 46 oranında pump görülüyor. Ayrıca bu son geri çekilmeyle birlikte, pyasanın toplam değeri ise 277 milyar doların altına düştü.

bknz: İşte 2019’da fiyatı yüzde 13.000 yükselen kripto para Egretia EGT

Ethereum (ETH)’u ne bekliyor?

Günün erken saatlerinde Ethereum, bazı borsalarda 190 $’ın altına düştü. Bitcoin hakimiyeti % 65’in üzerinde kalmaya devam ederken, altcoinler kazanım elde etmeye başlamadan önce Bitcoin’in geri dönüşünü beklemek zorunda kalacak.

Ayrıca Bitcoin 10 bin doların altına çekilirse, altcoinler muhtemelen daha büyük kayıplarla karşı karşıya kalacak ve muhtemelen Ethereum da 170 dolara kadar düşecek.

Ethereum hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

X