Home Bitcoin Çin binlerce Bitcoin ASIC cihazına el koydu
koinmedya_brave

Çin binlerce Bitcoin ASIC cihazına el koydu

Çin binlerce Bitcoin ASIC cihazına el koydu
0
fairspin_koinmedya

Çin kolluk kuvvetlerinin kaçak elektrikle mücadelesinde Bitcoin madencileri ile başı dertte. Bu mücadelede Çin, binlerce Bitcoin ASIC madencilik cihazına el koydu.


Binlerce Bitcoin ASIC cihazına el kondu

İran geçtiğimiz günlerde kaçak Bitcoin madenciliği yapan kişilerin madencilik rig’lerine el koymuştu. İranlı yetkililer, kaçak elektrik tüketiminin önüne geçmek için bu yola başvurduğunu duyurmuştu (Lütfen Bkz: İran Bitcoin madenciliği makinelerine el koyuyor).

Çinli Bitcoin madencileri hem Çin’de üretilen ASIC gibi madencilik teçhizatlarına kolay ulaşım hem de ucuz elektrik sayesinde madencilik konusunda dünyada lider. Ancak Çin’de İran ile benzer sorundan muzdarip: Kaçak elektrik kullanımı.

Çinli yetkililer kaçak kripto para ve Bitcoin madenciliği yaptığı tespit edilen 22 kişinin madencilik ürünlerine el koydular. Bu madenciler, yaklaşık 4000 adet ASIC cihazları ile Çin’in Jiangsu eyaletinde bir madencilik çiftliği kurmuşlardı. Bu çiftliğin 2.9 milyon dolar değerinde kaçak elektrik kullandığı iddia edilmektedir.

Çin’de benzer şekilde kaçak elektrik kullanan kişilere yönelik Çinli polisleri mücadelesi devam etmektedir.

Çin’in devlet politikası olarak Bitcoin  ve kripto paralarını kişisel kullanımına yönelik baskıcı bir yönetim sergilese de Çin’de Bitcoin ve kripto para ilgisi üst düzeyde. Çin sosyal medya aracı WeChat verilerine göre Bitcoin anahtar kelimesinin kullanımında son aylarda olağan üstü artışlar yaşanmaktadır.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Ripple destekli Santander uygulamasının kapsamı genişletildi

Wikipedia’nın kurucusu blockchain’e dayalı yeni bir Wiki yaratıyor

Tron, Ethereum ve EOS’u Dapps’te geride bıraktı

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X