Anasayfa Bitcoin Binance’ın CEO’su: Bitcoin ve kripto para oynaklığı daha da artabilir

Binance’ın CEO’su: Bitcoin ve kripto para oynaklığı daha da artabilir

Binance’ın CEO’su: Bitcoin ve kripto para oynaklığı daha da artabilir
0
koinmedya_googlenews

En büyük kripto para borsaları arasında gösterilen Binance Borsasının CEO’su CZ, Bitcoin ve kripto para oynaklığı nedeniyle Bitcoin’deki düşüşlerin devam edebileceğini belirtti.


En büyük sorun Bitcoin ve kripto para oynaklığı

Bitcoin bu yıl 3500 dolar gibi bir seviyeden rally’ye başlamış ve 14,000 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Bitcoin’in fiyatlarındaki artışlarda Facebook gibi kurumsal firmaların kripto para piyasalarına girmesi etkili oldu. Ancak ABD Başkanı Donald Trump’ın açıklamaları ve öncesinde merkez bankası başkanlarının açıklamaları Bitcoin fiyatlarının tekrardan düşüşe geçmesine yol açtı.

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap verilerine göre 10,558 dolardan işlem görmektedir. Gün içerisinde bir ara dört basamaklı rakamlara kadar gerilemişti.

Dünya’nın en büyük kripto para borsalarından Binance Borsasının CEO’su CZ, Bitcoin’de artan volatiliteye dikkat çekmektedir. Bitcoin fiyatlarındaki aşırı oynaklık kurumsal firmaların Bitcoin ve kripto ara piyasalarından uzak kalmasına yol açabilir. Bu durumda oynaklığın daha da artabileceğini belirtiyor.

CZ’ye göre Bitcoin ve kripto para piyasalarına gerçekleştirilen yatırımın yüzde 60’ı perakende alımlardan gelmektedir. Bitcoin piyasalarına kurumsal ilgi 2017 yılından farksız değil.

CZ, yukarıdaki karamsar uyarılarının aksine son günlerde Binance Borsasında başlatılan marjin ticaretinden memnun. Yıl sonuna doğru marjin ticaretinin daha da artacağını düşünüyor.

Bitcoin piyasaları hakkında karamsar bir uyarıda Oanda Corp’un uzmanlarından Alfonso Esparza’dan geldi. Esparza, Bitcoin’deki düşüş trendinin 8 bin dolar seviyesine kadar devam edebileceğini iddia ediyor.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Tron, Ethereum ve EOS’u Dapps’te geride bıraktı

Koreli firmalar mobile blockchain kimlik tanına sistemi kuruyor

Çin binlerce Bitcoin ASIC cihazına el koydu

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

X