Home Bitcoin Analiz: Bitcoin’in düşmüş olması bir fırsat

Analiz: Bitcoin’in düşmüş olması bir fırsat

Analiz: Bitcoin’in düşmüş olması bir fırsat
0
koinmedya_brave

Bitcoin’in düşmüş olması bir fırsat. Popüler analist Josh Rager, Bitcoin’in düşmesine iyimser yaklaşanlardan biridir. Ona göre BTC ister 9.000 dolar, isterse de 8.000 doları görsün bu bir fırsattır.


Bitcoin’in düşmüş olması bir fırsat

Bitcoin fiyatının geri çekilmesi pazartesi günü de devam ediyor. Hafta sonu BTC ve altcoinler kritik sevilerinin altına indiler. Birçok altcoin ise çift haneli dump yaşadı.

Son 24 saatte BTC fiyatı yüzde 10 geriledi. Satışlar Pazar günü de hız kazanırken, Asya işlemleri sırasında da hiçbir azalma belirtisi göstermedi. Bitcoin dün 11.000 doların altına indikten sonra hiç geriye dönmedi ve bu seviyesi test etmeye çalışmadı.

İlgili: Bitcoin’in 10.600 dolar altına sarkması fiyatı yeniden 4 hanelere düşürebilir

Bitcoin fiyatı düşmeye devam ederken, Tradingview.com verilerine göre birkaç saat önce 9.870 dolar ile yeni bir dip kaydetti. Çok az bir toparlanma ile yeniden 10 bin doların üzerine çıksa da BTC hala ayı görünümüne devam ediyor.

Bu arada Twitter’de 50 bin takipçisi olan popüler kripto trader ve grafik uzmanı Josh Rager, Bitcoin’in 10 bin doların altında göreceği değerlerin bir fırsat olduğunu söylüyor. Rager, bu fırsatı ifade ederken “armağan” sözcüğünü kullanıyor.

İlgili: Meşhur analistten düşüş yorumu: “Bitcoin 8700 doları test edebilir”

Analist Rager Twitter’de şöyle yazdı: “Bir defa söyledim ve şimdi bir daha söyleyeceğin. Dört haneli Bitcoin bir armağandır. 9K ve hatta 8K’yı görse bile.”

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1150577719543050240?s=20

İlgili: Piyasa milyarlar kaybederken Bitcoin fiyat düzeltmesine devam ediyor

Öte yandan Bitcoin fiyatı 50 günlük hareket ortalamasına (MA) geri döndü. Bu durumda bu nokta açıkça destek seviyesi olarak görülüyor. 200 günlük MA da yeniden 6.000 dolara geldi ve şimdiki fiyattan çok uzun bir yol demektir. Birçok analist sağlam bir destek seviyesinin 8.000 dolarda olduğunu kabul ediyor. Eğer ayılar baskı yapmaya devam ederse BTC’nin bir sonraki hedefi bu olabilir.

Kaynak

0
0
0