Home Altcoin Altcoinler düşerken piyasayı kripto kışı geri mi dönüyor endişesi kapladı
koinmedya_brave

Altcoinler düşerken piyasayı kripto kışı geri mi dönüyor endişesi kapladı

Altcoinler düşerken piyasayı kripto kışı geri mi dönüyor endişesi kapladı
0
fairspin_koinmedya

Altcoinler düşerken, piyasayı kripto kışı yeniden mi başlıyor endişesi sardı. Bitcoin için büyük bir düzeltme, zaten bir süredir bekleniyordu. Fakat Bitcoin kendisiyle birlikte neredeyse tüm altcoin piyasasını da sürükledi. Bitcoin ve Altcoinler düşerken, piyasayı kripto kışı yeniden başlayacak korkusu sardı

Bitcoin için büyük bir düzeltme beklenmeyen bir şey değildi. Fakat bu düzeltmede Bitcoin yalnız değildi, kendisiyle b veirlikte neredeyse tüm altcoin piyasasını da düşüş trendine sürükledi. Bitcoin ve altcoinler düşerken, piyasayı kripto kışı geri mi dönüyor endişesi kaplamaya devam ediyor.

bknz: Bitcoin düzeltme hareketi fiyatı 10 bin doların altına savurabilir!

Altcoin çöküşü bugün (15 Temmuz) derinleşti, çünkü kripto paraların birçoğu bugün iki haneli kayıplar yaşadı. (Ancak yazımızın yayına hazırlandığı zaman, genel olarak düşüşler yavaşladı, hatta bazı tokenlerde küçük miktarlarda yükselişler görülmeye başlandı.) 

bknz: Tom Lee: Bitcoin için yeni zirve kaçınılmaz

Kripto para piyasalarından 50 milyar dolar buharlaştı!

Kripto para piyasalarında bu hafta sonunda çok büyük satışlar yaşandı, yılın en şiddetli geri çekilmelerinden biri olarak kayıtlara geçen, yaklaşık 50 milyar dolarlık bir kayıp gerçekleşti.

Geçen hafta sonunda Bitcoin konsolidasyona devam ederken, kripto piyasasının toplam kapitalizasyonu 320 milyar dolar civarındaydı.

Pazartesi sabahı ise piyasalar, son bir ayın en düşük seviyelerini gördü ve yaklaşık 270 milyar dolar seviyesine kadar çekildi. (Yazımız yayına hazırlanırken toplam piyasa değeri 285 milyar dolar civarında)

Bu büyük geri çekilme, Bitcoin’in 13.000 $’a dokunup, büyük bir çift tepe formasyonu oluşturarak geri çekilmesinin ardından başladı.

altcoinler-duserken-piyasayi-kripto-kisi

                  7 günlük toplam piyasa değeri / Kaynak: Coinmarketcap.com

Bu son düşüş, altcoinlerin birçoğunu altı ay önce yaşanan, piyasayı kasıp kavuran kripto kışından bu yana görmedikleri seviyelere yaklaştırdı. Altcoinler, son Bitcoin rallisi sırasında elde ettikleri kazanımları kaybederken yatırımcıların, altcoin sezonuna dair ümitleri azalmaya başladı.

26 Haziran’da 361 dolara yükselerek 2019’un rekorunu kıran Ethereum, birkaç gün içinde 225 dolar seviyelerine kadar düştü. Ve ETH bir kez daha 200 $’ ın altına düşme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. bknz: Ethereum 200 doların altına düşer mi?

Hatta dün bir ara, kripto para borsalarından birinde 190 dolara kadar düştü ve şimdi analistler, Bitcoin’in dört haneli rakamlara düşmesi durumunda, Ethereum’un daha fazla kayıp vereceğini tahmin ediyor.

XRP, LTC’nin yanı sıra pek çok altcoin Ethereum’la aynı kaderi paylaşıyor. Birkaç gündür devam eden düşüşler, şu ana kadar elde edilen kazanımların çoğunu kaybettirdi.

bknz: Ripple 200 günlük hareketli ortalamanın altına geriledi – 0.30 dolara düşer mi?

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X