Home Altcoin Tron, Ethereum ve EOS’u Dapps’te geride bıraktı
koinmedya_brave

Tron, Ethereum ve EOS’u Dapps’te geride bıraktı

Tron, Ethereum ve EOS’u Dapps’te geride bıraktı
0
fairspin_banner

Bitcoin ve altcoin’ler son hafta fiyat açısından iyi performans göstermiyor. Ancak Dapps endüstrisinde bazı altcoin’lerin işleri fena değil. Tron, Ethereum ve EOS’u işlem hacmi konusunda geride bıraktı.


Dapps işlem hacminde Tron, Ethereum ve EOS’u geçti

Kripto paralar sadece finansal sistemde değişim ve birikim fonksiyonu icra ederek reel ekonomide bir ihtiyaca cevap vermiyor. Aynı zamanda Dapps (blockchain tabanlı yazılın ve uygulama) endüstrisinde de reel ekonomideki ihtiyaçlara cevap veriyor ve çözüm önerisinde bulunuyor.

Dapps endüstrisinde Tron, Ethereum ve EOS blockchain ağları rekabet içerisindedir. Son aylarda bu endüstriye Ripple da girdi. Dapps uygulamaları oyun, şans oyunları, eğlence, finansal hizmetler, veri depolama ve veri aktarımı gibi bir çok alanda karşımıza çıkabiliyor.

Justin Sun’ın son tweet’ine göre Tron, Dapps endüstrisinde en yakın rakipleri Ethereum ve EOS’u geride bıraktır. Tron 65.6 milyon dolar, Ethereum 54.3 milyon dolar ve EOS 42.3 milyon dolarlık ciro yaptı. Justin Sun’ın tweet’inin orijinalini aşağıda görüyoruz.

Tron Ethereum Tron, Ethereum ve EOS'u Dapps'te geride bıraktı

Tron Ethereum Tron, Ethereum ve EOS'u Dapps'te geride bıraktı

Tron Dapps endüstrisine yaklaşık 1 yıl önce girmesine rağmen kısa süre içerisinde kendini bu endüstriye kabul ettirdi. Dapps’ta en çok ciro yapan uygulama Tron’un  TRONbet isimli şans oyunu uygulaması. İkinci sırada EOS’un Dice isimli şans oyunu uygulaması geliyor. Üçüncü sırada ise Ethereum’un My Crypto Heroes isimli çevrimiçi oyun uygulaması geliyor.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Ünlü fenomen Aman Natt, Bitcoin temalı Bollywood filminde oynayacak

Ripple destekli Santander uygulamasının kapsamı genişletildi

Wikipedia’nın kurucusu blockchain’e dayalı yeni bir Wiki yaratıyor

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X