Home Altcoin Pundi X geleneksel POS cihazları ile entegre olmayı başardı
koinmedya_brave

Pundi X geleneksel POS cihazları ile entegre olmayı başardı

Pundi X geleneksel POS cihazları ile entegre olmayı başardı
0
fairspin_koinmedya

Pundi X geleneksel POS cihazları ile entegre olarak büyük bir aşamayı daha geride bıraktı. Kripto ödemeleri konusunda çığır açmayı planlayan Pundi X, Amerikan VeriFone firmasının tasarladığı geleneksel POS cihazları ile entegre olmayı başardıklarını duyurdu.


Pundi X Geleneksel POS Cihazları ile Entegre Oluyor

Yapılan duyuruya göre, kendi XPOS kripto ödeme modülünü, VeriFone’un X990 Android temelli POS cihazına entegre etti. VeriFone ayrıca bu tür cihazların Dünya’daki sayılı üreticilerinden biri. Bu gelişme Pundi X kurumsal hedeflerine son derece uygun. Zira girişim grubunun nihai amacı kripto ödemelerini sıradan mağazalara taşımak.

Bu amacın gerçekleştirilmesi için ya kripto ödemeler ile uyumlu POS cihazları geliştirilecek ve kabul görmesi beklenecek ya da geleneksel POS cihazları ile uyum sağlanacak. Pundi X geçtiğimiz yıl, kendi üretimi olan binlerce kripto POS cihazını yani XPOS aygıtını Dünya’nın çeşitli yerlerindeki mağazalara dağıtmıştı.

“Bu entegrasyon sayesinde, XPOS özelliği aktive edilen VeriFone X990 tipi POS cihazı kullanan market ve mağazalarda kripto ödemeleri yapılabilecek. POS cihazları bir yandan geleneksel ödeme yöntemlerini desteklerken bir yanda da kripto cüzdanınızla uyumlu olacak.”

XPOS destekli POS cihazlarının desteklediği kripto paralar; Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Binance Coin (BNB), KuCoin Shares (KCS), Kyber Network (KNC), Nem (XEM) ve Pundi X (NPXS). Cihaz kripto paranın o anki değeri ile fiat para arasında anında geçişkenlik sağlayabiliyor. Hatta Pundi X bu iş için özel XWallet cüzdanını geliştirdi. XWallet’a ilaveten bir de Pundi XPASS kartları da kullanılabiliyor.

Basın açıklamasına göre VeriFone’un, Dünya çapında 150’den fazla ülkede 35 milyon cihazı aktif olarak kullanılıyor. Firmanın yıllık geliri 1.8 milyar dolar dolayında.

Geçtiğimiz yılın Haziran ayında Pundi X POS cihazları Endonezya’da kullanılmaya başlandı. Bu girişimin ülkenin Merkez Bankası nezdindeki kripto para karşıtı görüşleri 3 yıl içinde yok edeceği söyleniyor.

Pundi X hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X