Home Bitcoin Bitcoin Haber Bitcoin hash oranı tarihin en hızlı büyüme rakamlarını yakaladı
koinmedya_brave

Bitcoin hash oranı tarihin en hızlı büyüme rakamlarını yakaladı

Bitcoin hash oranı tarihin en hızlı büyüme rakamlarını yakaladı
0
fairspin_koinmedya

Bitcoin hash oranı tarihin en yüksek rakamlarına çıktı. Bu ay,  tüm zamanların en yüksek seviyesine, 74,5 EH / sn’ye ulaştı. Hash oranı, geçtiğimiz ay 13.11 EH / sn artarak tarihin en hızlı büyümesini kaydetti. Mevcut Bitcoin ağı, 12 Temmuz 2018 itibariyle 65.78 EH / sn’dir.

Bitcoin hash oranı tarihin en yüksek seviyesinde

Haziran ve Temmuz ayları Bitcoin için inanılmaz bir ay oldu ve kripto para 15 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Dünyanın en büyük kripto para birimi, Haziran ayının başlarında 13.000 $  bariyerini aştı, ancak Temmuz başında yüzde 30 düzeltme yaşayarak 13.000 Dolar seviyesinden geri döndü.

Ancak, o zamandan beri, Bitcoin neredeyse yüzde 40 yükseldi ve Bitstamp’ta 13,152 $ ‘a ulaşarak ikinci ayda 13.000 $’ lık bariyeri bir aydan daha kısa bir sürede kırdı.

Bitcoin madencilik şirketi Bitmain IPO başvuru süresini kaçırdı

Bitcoin’in en son fiyat yükselişi yatırımcılar için için iyi bir haber olsa da, ağın gördüğü tek ralli bu değil. Bitcoin’in 7 günlük hareketli ortalamadaki toplam hash oranı son 30 günde 13,11 EH / sn arttı. Ağın bugüne kadar gördüğü en hızlı büyüme hızı ve yakın gelecekte kripto para fiyatını büyük ölçüde etkileyebilir.

Bitcoin boğa koşusu 2.0 Bu sefer herşey farklı olacak

 

Bitcoin ağı hash oranı, tarihteki en hızlı büyümesini kaydetti.

$ BTC

Bitcoin’in toplam hash oranı (7 günlük hareketli bir ortalamada) son 30 günde 13.11 EH / sn arttı – şimdiye kadarki en yüksek hız.

Bu #Bitcoin fiyatı için ne anlama geliyor ? pic.twitter.com/0rzENUUdzP

– Binance Research (@BinanceResearch).9 Temmuz 2019

 

BTC ağı hash oranı her zamankinden çok daha yüksek

 Bitcoin’in geçtiğimiz ay ki fiyat artışını, hash oranındaki artış izledi. Bitcoin ağının bilgi işlem gücünü ölçmek için kullanılan hash oranı, madencilerin Bitcoin’i madenlemek için gereken karmaşık algoritmaları çözme hızını gösteriyor.

Blockchain.com’dan alınan verilere göre , ağ 5 Temmuz’da 74,5 EH / sn’ye yükseldi ve bu rakam 1 Ocak’tan 41,6 EH / sn’ye göre yüzde 44’lük bir artışa tekabül ediyor. Bu ayın hash oranı yaklaşık Bitmain’in Antminer S9’un 970.000 karma gücüne eşit.

Binance Research ayrıca Bitcoin toplam hash oranının 2017 başından beri 27 kat arttığını belirtti. Aynı dönemde, Bitcoin fiyatı ise 11 kat arttı. Bu veri Bitcoin madenciler arasındaki blok ödül rekabetinin giderek arttığını gösteriyor.

Bitcoin madencilik gelirleri canlanmaya başladı- bunu neye yormalıyız?

Rekabet artışı beklenen bir durum değildi, çünkü Artan Bitcoin fiyatı ve planlanan 2020 halving etkinliğinin yeni madencilerin ağa katılması için teşvikleri azaltması bekleniyor.

Bununla birlikte, büyük fiyat artışları ve yüzde 233’lük bir YTD dönüşü, daha fazla madencinin ağa katılmasını ve emsali görülmemiş yüksek hash oranı  seviyelerine neden olmuş görünüyor.

Kaynak

 

koinmedya_brave
0
0
0
X