Home Bitcoin Trump hazzetmese de ülkeler Bitcoin tutmaya başlayabilir

Trump hazzetmese de ülkeler Bitcoin tutmaya başlayabilir

Trump hazzetmese de ülkeler Bitcoin tutmaya başlayabilir

0
“sportsbet”

Coinbase’in eski CTO’su Balaji Srinivasan, Trump hazzetmese de ülkeler 10 yıl içinde Bitcoin tutmaya başlayabileceğini ifade etti. 

Srinivasan: Trump hazzetmese de ülkeler Bitcoin tutmaya başlayabilirler

Melek yatırımcı olarak gelecek vaad eden projelere destek veren Srinivasan şöyle konuştu:

Bitcoin’in ortaya çıkışının üzerinden tam 10 yıl sonra ABD başkanı ve Federal Rezerv’in başkanı kamuoyunun önünde hem de aynı gün Bitcoin’i tartışıyorlar. Eleştirilerinin önemi yok. Bundan 10 yıl sonra artık hayatın bir rutini haline gelecek. Yani, Trump hazmetmese de ülkeler Bitcoin tutmaya başlayacaklar.

Srinivasan’ın bu açıklamaları, ABD başkanı Donald Trump ve FED başkanı Jerome Powell’in Bitcoin’i tartışmalarının hemen arkasından geliyor.

bkz: Donald Trump, Bitcoin ve kripto paralar hakkında ilk kez konuştu

Bu hafta başı Senatoda, FED başkanı Jerome Powell, Bitcoin’in şu anki durumuna baktığımızda, başta USD olmak üzere diğer fiat paralara bir tehdit oluşturmadığını söyledi. Kripto paraların USD’ye tehdit oluşturup oluşturmadığı yönündeki soruya şöyle cevap verdi:

Bu gibi şeyler mümkün, fakat genel olarak yaygın bir toplumsal kabul görmedik. Bitcoin buna en iyi örnek. Hiç kimse Bitcoin’i gündelik alışverişleri için kullanmıyor. İnsanlar Bitcoin’i Altına alternatif bir yatırım aracı, bir zenginlik değeri olarak görüyorlar. Bitcoin aynı Altın gibi spekülatif bir yatırım aracından ibaret.

bkz: FED’in Libra’yı ertele çağrısı Bitcoin fiyatlarını düşürdü

Açıklamarına devam eden Powell, sözlerinden kripto paraların başarısız olacak sonucu çıkarılmamasını vurguladı. Eğer kripto paralar toplumsal kabulü yakalarsa, ABD, bir çok farklı paranın olduğu bir çağı görebilir.

Kripto piyasasında Powell’in açıklamaları ile ilgili olumlu eleştiriler geldi. Özellikle Bitcoin’in değer deposu olması ve Altına alternatif bir yatırım aracı olduğu konusunda kripto piyasası katılımcıları hemfikir. Yetkililerin Bitcoin’e ve kripto paralara yaklaşımındaki tavır değişikliği dikkat çekiyor..

bkz: ABD ekonomisinin en yetkili kişisi FED Başkanı Jerome Powell: Bitcoin yorumu

Powell kripto paraların gelişimi hakkında dikkatli bir yaklaşım getirse de, Başkan Trump, bitcoin ve kripto paraları yasa dışı faliyetlerin aracı olmakla suçluyor. Halbuki, dün JP Morgan’a ait yük gemisinde ABD tarihinin en büyük kokain yakalandı. JP Morgan, ABD’nin en büyük FİAT para bankası!

Bu konuyu KoinMedya olarak sizlerin dikkatinize vermiştik: Bitcoin düşmanı troller, JP Morgan’ın gemisinde kokain yakalanması hakkında susuyorlar

kaynak

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

cryptopazar_koinmedya
0
0
0