Home Altcoin Japon Bitcoin borsası Bitpoint hacklendi: 32 milyon dolar kayıp var

Japon Bitcoin borsası Bitpoint hacklendi: 32 milyon dolar kayıp var

Japon Bitcoin borsası Bitpoint hacklendi: 32 milyon dolar kayıp var

0
“sportsbet”

Japonya merkezli Bitcoin borsası Bitpoint, sıcak cüzdanlarında bulunan 32 milyon dolar değerindeki Bitcoin, Ethereum ve Ripple’ın hacklendiğini duyurdu.


 Bitcoin borsası Bitpoint hacklendi

Japonya merkezli kripto para borsası, 32 milyon dolar değerinde kripto paranın hacklendiğini duyurdu.

Japonya merkezli Remixpoint şirketi, BITPoint kripto para borsasını yönetmektedir. Remixpoint, borsanın yanında turizm ve enerji sektöründe de faaliyet göstermektedir. Remixpoint, bugün borsadaki hacker olayını duyurdu ve müşterilerinden özür diledi.

Hacker’lar 32 milyon dolar değerinde Bitcoin, Ethereum ve Ripple vurgununda bulundu. Bu olayın ardında Japon yetkililer soruşturma başlattı.

BITPoint borsası müşterilerinin 3’te 2’sinin bu olaydan etkilendiği iddia edilmektedir. Borsa işlemlerini geçici süreliğine dondurdu.

Remixpoint, çalınan kripto paraların sıcak cüzdanlarda olduğunu belirtti. Soğuk cüzdanlarının güvenlik duvarlarının sağlam olduğunu ileri sürdü. Resmi yetkililer soruşturmanın kısa sürede sonlandırılacağını duyurdu.

2014 yılında MT. Gox kripto para borsası hacklenmiş ve borsanın çöküşüne neden olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde Kanada’da bir grup hacker geliştirdikleri bir yazılımla Bitcoin ATM’lerinden yüklü miktarda kripto para vurgununda bulunmuşlardı.

Kripto paralar ve üstün teknolojik alt yapısı sadece finans ve bankacılık sektörünü dönüştürmüyor. Siber suçlar ve dolandırıcılık faaliyetleri de dönüşüm içerisinde.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Dapps endüstrisinde Coinbase ve Ripple, Ethereum ve Tron’a karşı

FED’in Libra’yı ertele çağrısı Bitcoin fiyatlarını düşürdü

Çin’in resmi kripto parası Tron ve Neo’yu nasıl etkiler?

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0