Home Kripto para Haber Blockchain Haber HSBC kendi blockchain platformunu test ediyor

HSBC kendi blockchain platformunu test ediyor

HSBC kendi blockchain platformunu test ediyor

0
“sportsbet”

İşlem zamanlarını kısaltmak amacıyla HSBC kendi blockchain platformunu test ediyor. 1o Temmuz’da Chartered Institute of Procurement&Supply tarafından bildirildiğine göre, uluslararası saygınlığa sahip bankacılık devi HSBC kendi blockchainini test etti. Ticari finans platformu Voltron’un, işlem zamanını %40’a kadar azaltması bekleniyor.


Hong Kong ve Dubai arasında bir gönderi düzenlemek amacıyla HSBC, major perakende organizasyoncusu Landmark Group ile işbirliğine gitti. ReChainMe isimli blockchain platformuna sahip olan Landmark group ile bağlantı neticesinde işlem zamanları %12-40 azaldı.

Bitcoin fiyatı 11.200 dolara düştü – uzmanlar kısa vadeli düşüşün süreceğini düşünüyor

HSBC’nin Hicaz bölgesi ve Türkiye sorumlusu Sunil Veetil, blockchain bazlı platformların ticari işlem hızlarını arttırarak rekabetçi bir avantaj sağlayacaklarını söyledi. HSBC’nin açıklaması şöyle:

“Sorunsuz bir şekilde bağlantı kuran 2 platform, tedarik zinciri ekosistemindeki tüm tarafların işlem sürecini izleyebilmesi ve işlem koşulları üzerinde anlaşabilmeleri anlamına gelir. Bunlara gerçek zamanlı olarak lojistik, birlikte yaratıcılık, dökümanların onaylanması ve tedarikçi ödemelerinin hızlı izlemi de dahildir.  “

Şubat ayında HSBC, kendi blockchainle güçlendirilmiş platformunun yabancı borsa ticaret anlaşmalarına harcanan parayı %25 oranında azalttığını duyurmuştu. Platform, dağıtılmış fakat izinli ledger bazlı. Ayrıca bildirildiğine göre HSBC’nin Amerika kıtası, Avrupa ve Asya Pasifik bölgesindeki ticaret merkezlerine gerçek zamanlı ödemelerini koordine edebiliyor.

Ethereum fiyatı kayıpları telafi etmeye çalışıyor

HSBC’nin Global Ticaret ve Alacak Finans sorumlusu Beatrice Collot daha önce blockchain teknolojisinin sunduğu şeffaflık ve anlık olma lehine tutkulu bir konuşma yapmıştı. Collot’a göre blockchain teknolojisi, paydaşları bir araya getirerek ve bilgiyi daha şeffaf bir şekilde paylaşarak global ticaret finansmanını dönüştürecek.

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0