Home Altcoin Ethereum fiyatı kayıpları telafi etmeye çalışıyor

Ethereum fiyatı kayıpları telafi etmeye çalışıyor

Ethereum fiyatı kayıpları telafi etmeye çalışıyor

0
“sportsbet”

Ethereum fiyatı kayıpları telafi etmeye uğraşıyor. Dün Bitcoin, Ethereum, Ripple ve diğer major altcoinlerde USD karşısında önemli bir düşme yaşandı.


ETHUSD kilit destek alanı olan 300$’dan aşağıya düştü ve hatta 285$ desteğini kırarak geriledi. Daha da önemlisi 285$ ve 100-saatlik SMA’nın altında kapandı. 262$ civarlarında işlem gören kripto şu sıralar konsolide olarak kayıplarını telafi etmeye çalışıyor.

ABD’li senatörler blockchain teknolojisini kamuda kullanmayı tartışıyor

290’dan 262$’a salınan kripto daha sonra 270$ ve %23.6 Fib seviyesi üzerinde doğrulama yaptı. Ancak yukarı yöndeki hareket 275-276$ alanında durduruldu. Daha da fazlası, ETHUSD saatlik grafiğinde 274$ direnç çizgisine yakın kısa dönemli bir düşüş trendi çizgisi oluştu. Düşüşten sonra %50 Fib seviyesi de bir direnç hattı gibi davranıyor.

Binance Coin Bitcoin paritesi son 5 ayın dip seviyesinde

Son fiyat hareketleri, fiyatın 275$ üzerinde bir doğrulama yapmak için destek bazı oluşturduğu izlenimini veriyor. Eğer trend çizgisinin üzerine tırmanırsa boğalar için sonraki durak 280-282$ zonuna yakın bir bölge olabilir. Şu an %61.8 Fib de direnç seviyesi gibi davranıyor. Taze bir başlangıç yaparak yükselişine devam edebilmesi için 285$ direnç hattının üzerine yerleşmesi gerekir.

Ethereum fiyatı kayıpları telafi edebilecek mi?

Tersine, eğer 275$ ve 280$’ı kırmayı başaramazsa fiyattaki kayıplar artabilir. İlk destek seviyesi 262$. Bunun altına düşmesi halinde muhtemelen 260$ desteğini de kırıp düşmeye devam edecektir. Sonraki major destek ise 250$ seviyesinde.

Grafiğe baktığımızda, Ethereum fiyatının 262$ üzerinde kayıplarını telafi etmeye çalıştığını görebiliriz. Daha yüksek seviyelerde de düzeltme yapabilir. Kısa dönemde fiyat muhtemelen 280$ ve 285$ seviyelerinde güçlü bir dirençle karşılaşacak.

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0