Home Bitcoin Bitcoin fiyatı 11.200 dolara düştü – uzmanlar kısa vadeli düşüşün süreceğini düşünüyor

Bitcoin fiyatı 11.200 dolara düştü – uzmanlar kısa vadeli düşüşün süreceğini düşünüyor

Bitcoin fiyatı 11.200 dolara düştü – uzmanlar kısa vadeli düşüşün süreceğini düşünüyor

0
“sportsbet”

Cuma sabahı Bitcoin 11.200 dolara düştü ve bu yazımızı hazırlarken 1 numaralı kripto para 11.400 dolara doğru tırmanışa geçti.

Bitcoin fiyatı 11.200 dolara düştü- şimdi toparlanıyor

Piyasadaki satış baskısının yavaşladığını görüyoruz ki bu piyasa için iyi bir şey. Son 2 gündür yaşanan panik havası dağılmış yerini daha itidalli hareketlere bıraktığına tanık oluyoruz. Şu sıralar boğalar tekrar oyuna dahil olarak fiyatı biraz daha yukarıya taşımaya çalışıyor. Ancak henüz piyasa düşüş baskısından kurtulmuş değil. Çoğu uzman kısa vadeli düşüşün devam edeceğini düşünüyor.

Bravado’nun baş analisti Bitcoin Jack, BTC’in 14.000 dolara çıktığındaki grafik ile BTC‘nin 2017 yılındaki 20.000 dolardan 3.150 dolara çöküşündeki grafiğin acayip şekilde simetrik olduğunu söyledi.

https://twitter.com/BTC_JackSparrow/status/1149355665103687682

 

Yukarıda göründüğü gibi, bu son derece normal. Sadece BTC’ye özgü değil, herhangi bir varlığın grafiği Fibonacci geri çekilme seviyelerine göre farklı zamanlarda birbirine simetri oluşturur. Bu yüzden bir bakışta grafiklerin birbirine benzemesi son derece normaldir.

Jack bu twitinde, eğer genel trend işler ve Bitcoin geçmişte yaptığını yaparsa, muhtemelen düşüşün devam edeceğini ve 9.800 dolar seviyesini ikinci kez test edebileceğini ifade ediyor.

Bu duruma fraktal denilmekte. Kripto piyasasını ele aldığımızda, tarihsel olarak bu tarz formasyonlarla dolu olduğunu görürüz. Bu bağlamda bu fraktala göre düşüş devam edecek.

Hepsi bu kadar değil. “Positive Crypto” mahlasla yazan Philip Swift, son birkaç hafta boyunca BTC’nin 350 günlük hareketli ortalamasının iki katını aşmakta zorlandığını ve boğaların bu kilit seviyeyi aşamadığını belirtti.

Bu nedenle, kısa vadeli düşüşün devam edeceğini ve fiyatın 8.000 ve 7.000 dolara kadar gerileyebileceğini belirtti.

kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0