Home Altcoin Metropolitan Bankası Tether hesaplarını kapatıyor

Metropolitan Bankası Tether hesaplarını kapatıyor

Metropolitan Bankası Tether hesaplarını kapatıyor

0
“sportsbet”

New York bazlı Metropolitan Bankası Tether hesaplarını kapatıyor. Son gelen haberlere göre banka USDT’nin ardındaki şirket Tether’den, bankadaki tüm hesaplarını kapatmasını istedi. Tether ve bağlı şirketlerin yaklaşık 6 aydan beri bankada hesapları mevcuttu. Fakat banka şirketin kısa süre önce açtığı 3 hesabın kapatılmasını istedi.


Metropolitan Bankası Tether hesaplarını neden kapatıyor?

Peki banka neden böyle bir talepte bulundu? Tether hesaplarındaki yetersiz finansal aktivite sorunun cevabı olabilir mi? Banka sözcüsü kripto haber outletlerinden birine yaptığı açıklamada gerekçe olarak Tether hesaplarında açıldığından beri yeterli bir aktivite görülmediğinden bahsetti:

“Metropolitan Ticaret Bankası’nda Tether Holding LTD, iFinex Inc ve Digfinex Inc tarafından açılan hesaplarda sınırlı, ihmal edilebilir aktivite tespit edilmiştir. Ve 5 aydan kısa süre içinde açılan hesapların kapatılması istenmiştir.”

Son gelen haberlere göre, davalılar aksini iddia etse de New York başsavcılığı Tether ve lider kripto borsası BitFinex’in New York eyalet yasalarına uygun işlem gerçekleştirdiğini ispatlayan 30 adet doküman göndermişti.

SEC ilk ‘uyumlu ICO’ satışını onayladı-Bu ne anlama geliyor?

Bu ayın başlarında BitFinex borsası 100$ milyonluk borcunu Tether’in banka hesaplarına transfer ederek ödediğini duyurmuştu.  Açıklama şöyleydi:

“Aynı zamanda BitFinex 1 Temmuz’da, 30 Haziran 2019’a kadar tahakkuk eden faizleri de fiat para olarak Tether’e ödedi.

Açıkçası Tether bir çok yanlış nedenden ötürü haber oluyor. Ve son zamanlardaki bu haber de Tether için pek iç açıcı değil.

EOS teknik analizi: EOS fiyatı yakında tekrar yükselişe geçebilir mi?

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

cryptopazar_koinmedya
0
0
0