Home Ethereum ETH teknik analizi: Bitcoin Ethereum fiyatını çökertiyor

ETH teknik analizi: Bitcoin Ethereum fiyatını çökertiyor

ETH teknik analizi: Bitcoin Ethereum fiyatını çökertiyor

0
“sportsbet”

Son 24 saat içerisinde piyasada adeta tektonik tabakalar harekete geçti. Ethereum tam başını kaldırmış günlerdir kazanımlarını arttırmışken piyasadan etkilenerek fiyatı büyük düşüş yaşadı. Aslında Bitcoin Ethereum fiyatını çökertiyor, tek başına Ethereum’un görüntüsü gayet iyi idi.

Tüm piyasayı peşinde sürükleyen Bitcoin, Ethereum fiyatını da kendinle beraber adeta gemi çıpası gibi dibe çekiyor. Her şey Bitcoin fiyatının 13.150 doları direncini aşamadıktan sonra meydana geldi. 1 saatin içerisinde BTC 1000 dolara yakın düştü. Kendisiyle birlikte piyasayı da sürükledi.

bkz: Bitcoin son 24 saatte 1900 dolar düştü- henüz en kötüsünü görmedik mi?

bu düşüşten sonra Ethereum 285 dolar değerine geri çekildi. Sırasıyla 280 ve 270 dolar seviyesi kripto para için oldukça önemli destek seviyeleridir. BTC’deki düşüşe paralel Ethereum da bugün sabah saatlerinde kritik 270 dolar seviyesinin altına düştü ama hemen sonra BTC’deki fiyat toparlanmasına paralel tekrar 270 doların üzerine çıktı. Haberin hazırladığımı an itibariyle 273 dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor.

bkz: Bitcoin 12.250 dolara gevşedi – Altcoinler kan gölü

Dün saat 18 itibatile Ethereum 300 dolar destek hattının altına düşerek 282 dolar seviyesine kadar geriledi. Sonra bugün sabah saatlerine kadar 285 dolar seviyesini korudu. Sabah saatlerinde Bitcoin’de gelen serbest düşüş sonrası Ethereum fiyatı da 263 dolara kadar geriledi. Son 24 saati değerlendirdiğimizde Ethereum fiyatı toplamda %12 kayıp yaşamış oldu.

ETH/USD paritesi günlük grafiği

Son düşüş piyasada büyük bir satış baskısı oluşturdu. Ethereum’un şu anki fiyatı 273 dolar, 20 günlük hareketli ortalamanın (301 USD) tam %9 altında.

Ethereum fiyatının destek bölgeleri 310, 300 ve 280 dolar seviyesi haliyle direnç seviyesine dönüşmü durumunda. ETH şu an 270 doların üzerinde tutunma mücadelesi veriyor ama görüntü hiç de iç acıcı değil. Fiyat 225 dolara kadar gerileyebilir.

MACD düşüş yönünde cross- over yapmış durumunda.  RSI ise aşırı satım bölgesine doğru hızla yaklaşmakta..

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

cryptopazar_koinmedya
0
0
0