Home Altcoin Dapps endüstrisinde Coinbase ve Ripple, Ethereum ve Tron’a karşı

Dapps endüstrisinde Coinbase ve Ripple, Ethereum ve Tron’a karşı

Dapps endüstrisinde Coinbase ve Ripple, Ethereum ve Tron’a karşı

0
“sportsbet”

Dapps endüstrisi milyar dolarlık kapasitesi ile kripto paralara yeni bir yatırım alanı sunmaktadır. Bu alanda Coinbase ve Ripple, Ethereum ve Tron gibi aktörler arasında yoğun bir rekabet yaşanmaktadır.


Dapps’te Coinbase ve Ripple, Ethereum ve Tron rekabeti

Dapps (blockchain tabanlı uygulamalar) endüstrisinde olağanüstü gelişmeler yaşanıyor. En son elektronik devi Samsung’un Ethereum blockchain ağına uyumlu blockchain geliştirme kitinin beta sürümünü piyasaya sürdüğünü öğrendik. Bu kit şimdilik 5 Samsung cep telefonu tarafından desteklenecek. Bu cihazlar: Galaxy S10e, S10, S10+, S10 5G ve Galaxy Fold. Samsung Geliştime Kitinin resmi sürümü ise yıl sonunda piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Dapps endüstrisindeki diğer önemli gelişme ise ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Ripple ve Pantera Capital tarafından desteklenen blockchain platformu Near,  ARGE harcamalarını finanse etmek için 12 milyonluk ek fon talebinde bulundu.

Near ve Dapps endüstrisinin diğer güçlü aktörleri Ethereum, EOS ve Tron arasında doğrudan ve güçlü bir rekabet yaşanmaktadır.

Near takımı, Google ve Facebook gibi büyük firmalara blockchain alt yapı hizmetleri sunmaktadır.

Dapps endüstrisinde özellikle şans oyunları ve oyun alanında geliştirilen uygulamalar yoğun talep görmektedir. Dappsradar’ın verilerine göre Tronbet uygulamasının günlük cirosu 8.4 milyon doların üstünde. Tronbet’i ise Dice on EOS isimli uygulama takip ediyor.

Near platformu blockchain tabanlı uygulamaların oluşturulması ve geliştirilmesini web tabanlı uygulamalar kadar kolay hale getiriyor.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Milyarder Chamath Palihapitiya: Bitcoin 2019’un en iyi yatırım aracı

Avrupa Merkez Bankası: Bitcoin bir para birimi değil

HSBC blockchain ağı üzerinden dünyanın ilk akreditif mektubu gönderildi

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0