Anasayfa Kripto para Haber Binance kaldıraçlı işlemlere bugün başlıyor

Binance kaldıraçlı işlemlere bugün başlıyor

Binance kaldıraçlı işlemlere bugün başlıyor
0
koinmedya_googlenews

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, kaldıraçlı işlemlere bugün resmen başladığını duyurdu.

Binance kaldıraçlı işlemlere bugün başladı

Platformu kullanan kripto meraklılarının talepleri doğrultusunda Binance kaldıraçlı işlemlere ağırlık verdi. Tüm hazırlıkların ardından Binance borsası şimdilik 6 kripto parada kaldıraçlı işlemleri başlattı. Bunlar; Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB), Ethereum (ETH), XRP, Tether (USDT), ve Tron (TRX).

Bu yeni ticari işlem modeli, kullanıcılara Binance borsasından ödünç fon alma hakkı tanıyor. Örnekle açıklayalım: Diyelim ki sizin 1.000 dolar değerinde kripto paranız var. Bu paranızla 2x işlem açmak istiyorsunuz. Sanki sizin 2.000 dolarınız varmış gibi işlem açabiliyorsunuz. Bu kazancınıza kazanç katmakla beraber, zararınıza zarar da katabilir.

bkz:Binance kaldıraçlı işlemleri tüm kullanıcılar için aktif hale getiriyor

Şüphesiz bu adım, zaten piyasanın 1 numaralı borsasının daha da piyasa hakimiyetini büyütmesi anlamına geliyor. Binance borsasının bu adımı aynı zamanda 100x işlemlerin açılabildiği kripto paraların tamamen vahşi batısı olan BitMEX’e rekabete başlıyorum mesajı.

Şu an her ne kadar kaldıraç oranları oldukça düşük olsa da bu oranların yarın BitMex ile aynı olmayacağının garantisi yok. Binance SEO’su son gelişmeyle ilgili şöyle konuştu:

Bu adım ile amacımız, bireysel yatırımcılar ve kurumsal yatırımcıların aynı çatı altında bir araya gelmesini sağlamak. Finansal olarak yeni bir ürün ortaya koyuyoruz ve kripto para piyasaları için başarılı işlemleri yükseltmek istiyoruz.

Binance borsasının 3x ile kaldıraçlı işlemlere başlaması son derece yerinde bir karar. KoinMedya olarak, kaldıraçlı işlem yapan takipçilerimize için maksimum kaldıraç oranının 5x’i aşmaması gerektiğinin altını çiziyoruz.

kaynak

X