Home Altcoin Binance Coin Bitcoin paritesi son 5 ayın dip seviyesinde

Binance Coin Bitcoin paritesi son 5 ayın dip seviyesinde

Binance Coin Bitcoin paritesi son 5 ayın dip seviyesinde

0
“sportsbet”

Binance Coin Binance paritesi 2019 yılı başlarına geri döndü. Yalnızca bugün %3.2 oranında değer kaybetti. Peki gidişat nasıl?


Binance Coin Bitcoin Paritesi Düşüyor

Binance Coin Bitcoin karşısında güç kaybetmeye devam ediyor. 21 Mayıs’tan bu yana ilk kez 30 doların altına geriledi. Yazı yayına hazırlanırken 29.75 dolardan işlem görüyordu. Bu geri çekilmeye rağmen 3 ay öncesine göre %63 oranında yükselmiş durumda. Binance coin 4.2 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile 7. büyük kripto para olarak işlem görüyor.

BNB/USD Günlük Grafiği

BNB 34.20 direncini kırmak için uzun süre uğraş verdi ancak başaramayıp geri çekilmek zorunda kaldı. Düşüşe geçen BNB 28.90 dolara kadar geri çekilip 30 dolarlık kritik desteği kırmış oldu.

Bitcoin’in biraz olsun stabil seyretmemesi altcoinlerde büyük sarsıntılara sebebiyet veriyor. Bitcoin’in biraz durgunlaşması durumunda mevcut görüntü tersine dönebilir. Böylesi bir senaryo başta BNB olmak üzere altcoinlerde yükselişe sebebiyet verecektir. Kritik direnç hatlarının sırasıyla 31.50 ve 34.20 dolarda olduğunu belirtmek gerek.

Düşüş kanadında ise 28.90 doların altındaki kritik destek hattı 28.00 dolarda. Bu seviye tam olarak 100 günlük üssel hareketli ortalama seviyesi. O yüzden görece sağlam bir hat oluşturuyor. Bu hattın altındaki önemli seviye ise Fibo 61.8 seviyesi olan 26.44 dolar.

İşin kötüsü BNB işlem hacmi düşmeye devam ediyor. Hatta bu ayki işlem hacmi yıllık ortalamanın çok altında. Grafiğin altındaki günlük hacim çubukları ve ortalama hacim eğrisi bu durumu açıkça ortaya koyuyor.

Hacim verileri altındaki RSI değeri 25’e kadar geriledi. Bu değer son 9 ayın en düşüğünde. Bu da satıcıların hakimiyeti tamamen ellerine geçirdiğinin en büyük delili.

BNB/BTC Günlük Grafiği

Binance Coin USD karşısında mevzi kaybederken bir yandan da Bitcoin karşısında ezilmeye devam ediyor. Değerin 0.002655BTC seviyesi altına düşmesi  BNB’yi son 5 ayın en düşük değerine azaltmış oldu. Yazı yayına hazırlandığında 0.002517BTC seviyesinden işlem görüyordu.

Launchpad projeleri ile büyük momentum yakalayan BNB bu düşüş ile Launchpad dönemi başlangıç seviyelerine geri dönmüş oldu. Düşüşün devam etmesi durumunda bir sonraki desteğin 0.002429BTC olduğunu belirtelim.

BNB’nin USD cinsinden işlem hacminin düşüş eğiliminde olduğunu belirtmiştik. Aynı durum BTC paritesinde de geçerli. Bu şartlar altında Binance coin’in üzerinde kara bulutların cirit attığını kabul etmek yerinde olacaktır.

BNB hakkında daha fazlası için Tıklayın

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0