Home Altcoin ABD’li senatörler blockchain teknolojisini kamuda kullanmayı tartışıyor

ABD’li senatörler blockchain teknolojisini kamuda kullanmayı tartışıyor

ABD’li senatörler blockchain teknolojisini kamuda kullanmayı tartışıyor

0
“sportsbet”

ABD parlamentosu Bitcoin ve kripto paraların ardındaki teknoloji olan blockchain teknolojisini kamuda ve devlet kurumları içerisinde kullanmayı planlıyor.


ABD yasaması blockchain teknolojisini kamuda kullanmayı tartışıyor

ABD parlamentosunda iki partiden (Demokratlar ve Cumhuriyetçiler) de senatörler “blockchain” kavramının tanımlanmasını istiyor. Ayrıca bu teknolojiyi kullanmanın devlete bir yararı olacak mı sorusunun cevabını araştırıyor.

Salı günü Ticaret, Bilim ve Taşımacılık Komitesi “Blockchain Promosyon Yasasını” alt komisyondan geçirdi. İki parti tarafından hazırlanan yasa tasarısı, Ticaret Bakanlığına blockchain’in standart tanımını yapmayı öneriyor. Bilindiği üzere blockchain teknolojisi Bitcoin ve kripto paralarının ardındaki teknoloji olarak bilinmektedir. Blockchain teknolojisi sayesinde ağ üzerinde gerçekleştirilen işlemlerin bilgisi tek server’a değil tüm bilgisayarlara dağıtılır.

Senatör Ed Markey, blockchain teknolojisini heyecan verici olarak tanımlıyor ve büyük potansiyel taşıdığını ileri sürüyor. Senatör, bu teknolojinin özel sektörde hali hazırda kullanıldığını belirtiyor. Sağlık sektöründen enerjiye ve tedarik zincirinden lojistiğe birçok sektör, blockchain teknolojisi sayesinde maliyetlerini azaltarak rekabetçi konuma geliyor.

En son siz değerli okuyucularımıza HSBC’nin blockchain ağı üzerinden akreditif işlemler gerçekleştirerek maliyetleri %40 azalttığını paylaşmıştık (Lütfen Bkz: HSBC blockchain ağı üzerinden dünyanın ilk akreditif mektubu gönderildi).

ABD’li senatörler özel sektörün yararlandığı bu teknolojiden devletin de faydalanmasını istiyor.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Dapps endüstrisinde Coinbase ve Ripple, Ethereum ve Tron’a karşı

FED’in Libra’yı ertele çağrısı Bitcoin fiyatlarını düşürdü

Çin’in resmi kripto parası Tron ve Neo’yu nasıl etkiler?

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0