Home Altcoin Ripple Bitcoin karşısında dipleri yokluyor

Ripple Bitcoin karşısında dipleri yokluyor

Ripple Bitcoin karşısında dipleri yokluyor

0
“sportsbet”

Ne yapsa olmuyor, kaçınılmaz sondan kurtulamıyor; Ripple Bitcoin karşısında dipleri yokluyor. 2018 Aralık ayından bu yana Bitcoin karşısında sürekli eriyen Ripple ne yapmak, nereye varmak istemektedir?


Ripple Bitcoin Karşısında Dipleri Yokluyor

Ripple çok gönüller yaktı, çok kişiyi terste bıraktı. 2019 ilk yarısında bir çok kripto para pump yapmasına rağmen XRP ağır başlılığını korudu. Kısa süreli koşulara çıkmaya tenezzül etmedi, demek daha büyüğünü yapacak dedik, ona da aldırış etmedi.

Şaka bir yana, XRP fiyatı bu aralar zor günlerden geçiyor. Bitcoin karşısında tarihi diplerine çekildi. Her ne kadar sektörün en büyük üçüncü kripto parası olarak yerini korusa da durumu pek içaçıcı değil. Zira Ethereum son 3 ayda %75 civarında değerlenirken Ripple aynı dönemde %17 oranında yükselebildi.

XRP 2019 ilk çeyreği boyunca 0.30 dolar hattıyla uzun süreli bir ilişki yaşadı. Aynı ilişkinin bir benzerini şimdilerde 0.40 dolar seviyesi ile yaşıyor.

100 ve 200 günlük üssel hareketli ortalamalar tarafından sağlanan 0.38 ve 0.39 dolarlık destek hatları şu an için en sağlam seviyeler. 0.40 doların üzerine çıkıp tutunmayı başarabilirse bir sonraki hedefin 0.425 dolar ve 0.46 dolar olacağı aşikar. Zira düşüş hattının Fibo 61.8 seviyesi tam olarak 0.46 dolarda bulunuyor.

Olumlu İşaret Az, Olumsuz İşaret Çok

Stochastic RSI göstergesi her ne kadar yükseliş işaretleri verse de 50’nin altında seyretmesi görüntüyü bozuyor. Dahası bu ay işlem hacminin sürekli azaldığına şahit oluyoruz. Bu da bir diğer olumsuz gösterge.

Öte yandan XRP, Bitcoin karşısında son 20 ayın en düşük seviyesine kadar gerilemiş durumda. Bu sabah saatlerinde Bitcoin’in yeni bir atağa kalkarak 13 bin dolar seviyesine çıkması XRP’yi 3000 satoshi hattına savurdu. Ripple 7 Aralık 2017 tarihinde 1200 satoshi seviyesine kadar gerilemişti. O seviyeden sonraki en kötü performansı sergiliyor.

Öte yandan Bitcoin hakimiyet oranının %65 seviyesi üzerine çıktığı görülüyor. Altcoin piyasası topyekün eziliyor. Tüm zamanarın dip seviyene doğru geri çekilme sorunu sadece XRP’nin başında değil. Hemen hemen tüm altcoinler aynı dertten muzdarip. Altcoinlerin nefes alabilmesi için Bitcoin hakimiyet oranının bir an önce %54 seviye altına gerilemesi gerek. Ancak eldeki veriler gidişatın tam tersi yönde olduğu, yani hakimiyet oranının %80’e doğru tırmanma eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Ripple hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0