Home Altcoin Ethereum için artık 500 dolar konuşuluyor – İşte nedenleri

Ethereum için artık 500 dolar konuşuluyor – İşte nedenleri

Ethereum için artık 500 dolar konuşuluyor – İşte nedenleri

0
“sportsbet”

Ethereum için artık 500 dolar dillendirilmeye başlandı. Kripto, 2 haftayı aşkın bir süreden beri 300$ civarında seyrediyor. Direnci geçen fiyatı ve momentumuyla, bu durum ETH’nin bir sonraki hamlesinin 500$’a dayandırabileceğini düşündürüyor.


Ethereum için artık 500 dolar konuşşuluyor- işte teknik veriler

Saatlik grafiğine baktığımızda, ETH’nin 320$’a hareketini tamamladıktan sonra mini bir düşüş trendi gösterdiğini görüyoruz. Oluşan tepelerin çoğunu içine alan bir hat çizdiğimizde direnç seviyesini izleyebiliriz. ETH’nin şimdi bu direnç seviyesinin üzerinde seyrettiğini ve yeni tepeler oluşturmaya devam ettiğini görebiliriz. Bu da ETH’nin düşüş trendini kırdığını gösteriyor.

Şimdi RSI’da ivme kazanırken, 50 RSI direncinin üzerinde olduğunu da farkediyoruz. Momentum tepeleri ve çukurları artmaya devam ettiğinden dolayı yukarı yönde bir trendin de RSI’da şekillenmeye başladığını farkediyoruz.

Her ne kadar RSI trendi 30’da başlasa da gerçek boğa trendi 50’nin üzerinde destek bulduğunda ortaya çıkmaya başlıyor. Bu bize, hamlenin henüz başladığını ve momentum büyümeye devam ederken fiyatta güzel bir artış bekleyebileceğimizi söylüyor.

Daha büyük bir şemaya geçmek daha büyük resmi ve bu genişlemedeki muhtemel hedefleri görmemizi sağlıyor. Eğer ilk itiş dalgası üzerinde bir Fib çizersek, bu genişleme esnasında hangi muhtemel seviyelere ulaşılabileceğini gösterir.

39.000 lokasyonda hizmet veren Flexa Bitcoin’den sonra Litecoin’i de ağa dahil etti

Yüksekten düşüğe doğru ölçerek, ilk dalganın yalnızca %38 Fib. olmasıyla birlikte, ETH’nin geleceğinin oldukça parlak olduğunu görebiliriz. 30 günlük yatay hareketten sonra ETH bir itiş dalgası ile harekete geçti. Bu da 1.dalganın üzerine düşmeden önce %161 Fib. hattına doğru genişlemesine neden oldu.

Yukarıda tanımladığımız şeylerin tümü bir Elliot Dalgası kriterine uyuyor. Biz zaten 1, 2, 3 ve 4. dalgaya sahip olduğumuzdan muhtemel 5. dalgaya doğru genişlemesini bekliyoruz. Fib. hattına göre Ethereum artık 500 dolar’ı görebilir. Fib.’i yalnızca 490$’da görebiliyoruz fakat psikolojik seviyenin üzerine doğru bir ekstra ivme ile 500$’ı görmesi pekala mümkün.

Binance, Bitcoin ve Ethereum işlemlerini hızlandırıyor

Son olarak, ETHBTC momentumuna bakarsak, ETH’nin şu an aşırı satış şartlarında olduğunu görebiliriz. Bu da yeni dipler oluşturuyor. Fakat RSI 30 üzerinde daha yüksek çukurlar yapıyor. Bu, ETHBTC’nin geri dönüşe hazır olduğunu gösteren, ayrılmanın açık bir tanımlanması. ETHBTC’de bir geri dönüş, 500$’a ulaşabilmesinde ETHUSD momentumu için kesinlikle ekstra bir güç sağlayacaktır.

 

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0