Home Bitcoin Bitcoin yeniden 13 bin doların üzerine çıktı – Hedef neresi?

Bitcoin yeniden 13 bin doların üzerine çıktı – Hedef neresi?

Bitcoin yeniden 13 bin doların üzerine çıktı – Hedef neresi?

0
“sportsbet”

Bitcoin yeniden 13 bin doların üzerine çıktı ve bu sefer gidişat daha ciddi sonuçlar doğurabilir. Neden mi? Buyrun beraber bakalım.


Bitcoin Yeniden 13 Bin Doların Üzerinde

Dünkü günlük mum kapanışı 12.567 dolar değerinden gerçekleşti. Ve ne olduysa ondan sonra oldu. Türkiye saati ile 03:00’de gerçekleşen mum kapanışından kısa süre sonra Bitcoin yaklaşık 600 dolar daha artarak 13.136 dolara kadar yükseldi.

Bitcoin 26 Haziran tarihinde de 13 bin direncini kırmış ve ertesi gün düzeltme yapmaya başlamıştı. Ancak 2 haftada köprünün altından çok sular aktı ve parametreler değişti. Görüntü değişince analiz de değişir. 2 hafta önce 13 bin bandı kırılmasından 1 hafta sonra fiyat 10 bin doların altına sarkmıştı. Ancak bu sefer Bitcoin 17 bin dolara kadar tırmanabilir.

Bitcoin son birkaç aydır sürdürdüğü yükseliş trendinde sıklıkla parabolik artış eğrisini kullanıyor. Yukarıda görmüş olduğunu grafik saatlik. Parabolik hareket 5 Temmuz günü başladı ve parabol kırılana kadar ani yükselişler beklenebilir. Grafikteki yatay kırmızı hat günlük grafikte ana direnç hattını gösteriyor. Bu direnç şimdilik kırılmış görünüyor ancak hükme varmak için günlük mum kapanışını beklememiz gerek.

Parabolik Parametre

Gelelim parabolik yükselişin parametrelerine. Parabolik yükselişler genelde 4 duraklı bir yol izler. Bu duraklar aşağıdaki grafikte resmedilmiş vaziyette.

Bitcoin Yeniden 13 Bin Doların Üzerine

Bitcoin’in Temmuz ayı başlarında başlattığı yükseliş dalgası henüz 2. safhayı terk etme çabasında. Fiyat yukarıda bahsi geçen kritik 12.921 dolar hattının üzerinde kalmayı başardığında en önemli seviye olan 13.888 dolara da yol alabilir. Zira haftalık direnç 13.888 dolarda

Bu kritik hat 2017 yükselişi ve 2018 çöküşü sırasında oynadığı kritik rol ile meşhur. Fiyat haftalık grafikte 13.888 doların üzerine mum kapattığında BTC bir daha arkasında bakmadan yeni zirvelere ilerleyebilir. Ve inanın yeni zirve için 50 bin dolar hedefi çok muhafazakar kaçacaktır!

Bitcoin Yeniden 13 Bin Doların Üzerine

RSI

Gelelim ilk paragrafta sözünü ettiğimiz, görüntünün 2 haftada değişmiş olduğuna dair görüşümüze. Bitcoin 2 hafta önce 13 bin doları geçtiğinde RSI daha fazla ilerleyemeyeceği hatta varmıştı bile. Dönüş kaçınılmazdı. Peki şu an?

 

Grafikten de anlayabileceğimiz gibi Bitcoin’in yukarıya doğru gitmek için önü tamamen açık. RSI kritik 88.75 değerine vardığında fiyat da 17 bin doları yakalamış olabilir. Parabol senaryosu ile RSI yükseliş senaryosu birbiri ile uyumlu. Gözünüz RSI’da olsun.

Peki düzeltme? RSI destekli parabol senaryosu işler de fiyat 17 bin dolar bölgesinden geri çekilirse 13.888 doların altına geri çekilme olasılığı çok düşük. Bu hat grafikte trafik polisi olarak görev yapıyor. Geçmesine izin verilen aracın geri dönmesine izin vermeye niyeti yok.

Not: Yukarıda bahsi geçen analiz yatırım tavsiyesi maksatlı değildir. Matematiksel olarak görece daha olası bir seçeneği işaret etmekten öte anlam taşımaz.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0