Home Ethereum Ethereum vadelileri ve blok ödülü söylentileri eşliğinde 300 doları geride bıraktı

Ethereum vadelileri ve blok ödülü söylentileri eşliğinde 300 doları geride bıraktı

Ethereum vadelileri ve blok ödülü söylentileri eşliğinde 300 doları geride bıraktı

0
“sportsbet”

Ethereum vadelileri ve blok ödülü söylentileri eşliğinde fiyat tekrar 300 doların üzerine çıktı. Büyük ağ değişiklikleri göz önünde bulundurulduğunda, yatırımcıların Ethereum konusunda tekrar beklenti içerisine girmesi normal karşılanıyor.


Ethereum vadelileri ve blok ödülü söylentileri fiyatı yükseltti

KoinMedya olarak, bir süredir Ethereum‘un tekrar başını kaldırdığını sizlere duyurmuştuk. Son iki gündür yaptığımız Ethereum teknik analizlerinde varlık için 300 dolar seviyesinin adeta bir mihenk taşı niteliğinde olduğunu belirtmiş, piyasada bir çöküş yaşanmadığı müddetçe kazanımların devam edeceğini ifade etmiştik.

bkz:Ethereum sonunda kritik direnç hattını yarmayı başardı – ETH 300 doların üstünde

Son günlerde kulislerde konuşulan söylentilere göre, Bitcoin’in fiyat hareketinin mola vermesinden sonra sıranın en büyük altcoine geleceği yönünde. Bitcoin’ haberin yazıldığı an itibariyle %12 artışla fiyatı 12,750 dolara taşıdı. Benzer bir artışla Ethereum fiyatı çok rahat 350 dolara taşıyabilir.

bkz:Bitcoin türevleri patladıkça Ethereum Vadeli İşlemler talebi artıyor

Ethereum’a karşı kurumsal ilgi gün geçtikçe artıyor. Bitcoin’den sonra Ethereum vadeli işlemlerinin başlatılacağı söylentisi bile Ethereum’un kurumsal yatırımcıların radarına girdiği ile ilgili bize bazı ipuçlarını veriyor.

CME Group, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, ETH’ye karşı olan tutumunu değiştirebileceğini söyledi. Bu açıklamayı piyasa ‘Ethereum vadeli işlemleri başlıyor’ olarak satın aldı.

Ethereum vadeli işlemlerin başlayacağına dair konuşmalar sektörde yeni değil. Ancak ana odak şüphesiz Bitcoin. Son zamanlarda SEC’in de ETF konusunda daha toleranslı yaklaşımlar sergilediğini görüyoruz. SEC, ETFlere yeşil ışık yakabilir.

bkz: Haftalık Ethereum fiyat tahmini: Ethereum bir sonraki kırılma noktasına hazırlanıyor

Ethereum’a ilginin bir diğer sebebi ise Ethereum’da yaşanacak teknik değişiklerden kaynaklanıyor. Ağın Casper geçisi şekillenmeye başladıkça, block ödülünün %90 düşürülmesi hakkında önerilerin güç kazanmasını, ETH fiyatını artmasına yol açan teknik sebepler olarak kabul edebiliriz.

kaynak

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

cryptopazar_koinmedya
0
0
0