Home Altcoin Çin Merkez Bankasının kripto para çıkaracağı haberi Bitcoin fiyatlarını arttırdı
koinmedya_brave

Çin Merkez Bankasının kripto para çıkaracağı haberi Bitcoin fiyatlarını arttırdı

Çin Merkez Bankasının kripto para çıkaracağı haberi Bitcoin fiyatlarını arttırdı
0
fairspin_koinmedya

Çin Merkez Bankasının kripto para çıkarma fikri Bitcoin fiyatlarını arttırıyor. Kimi yorumculara göre güçlü şirketlerin ve kurumların kripto para piyasalarına girmesi Bitcoin’e meşruiyet kazandırıyor.


Çin Merkez Bankasının kripto parası Bitcoin’e yarıyor

26 Haziran tarihinde 13,900 dolar seviyesine kadar çıkan Bitcoin, ciddi bir fiyat düzeltmesi ile karşı karşıya kalmıştı. 2 Temmuz tarihinde ise Bitcoin fiyatları tekrardan 4 basamaklı rakamlara indi.

Ancak Bitcoin fiyatlarında son 4 günde üst üste fiyat artışları yaşanmaktadır.  Bu sayede Bitcoin fiyatları, 12 bin doların üstüne çıktı. Bitcoin, yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap verilerine göre 12,568 dolardan işlem görmektedir.

Bitcoin fiyatlarında son  günlerde yaşanan fiyat artışlarından Çin Merkez Bankasının kendi kripto parasını çıkaracak haberinin etkili olduğu düşünülüyor. Morgan Creek’den Anthony Pompliano, Çin Merkez Bankasının kendi kripto parasını çıkarma fikri Bitcoin fiyatları üzerinde Facebook’un Libra’sındaki benzer etkiyi doğurduğunu ileri sürüyor.

Hatırlanacağı üzere Facebook, Libra’nın beyaz kâğıdını açıklamasının ardında Bitcoin fiyatları artışa geçmişti ve 14 bin dolara yaklaşmıştı. Bazı yorumculara göre güçlü firmaların kripto para piyasalarına girmeleri Bitcoin ve kripto paralara meşruiyet kazandırıyor.

Anthony Pompliano’nun Çin’in kripto para çıkarma haberinin ardında aşağıdaki mesajı twitter kullanıcıları ile paylaştı:

“Son Dakika: Çin, merkez bankası dijital para birimini oluşturmak için gerekli iç onayı aldı ve çalışmalara başlandı bile. Dijital para birimi hakimiyeti savaşları başladı.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Deutsche Bank 18 bin kişiyi işten çıkarıyor: Kripto paralar ve Bitcoin yüzünden mi?

Çin polisi Tron’un Çin’deki ofisine baskın düzenledi

Goldman Sachs Dünyayı tokenize edecek

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X