Home Kripto para Haber Latin Amerika’nın Facebook’u Taringa kripto para çıkarıyor!

Latin Amerika’nın Facebook’u Taringa kripto para çıkarıyor!

Latin Amerika’nın Facebook’u Taringa kripto para çıkarıyor!
0
koinmedya_brave

Latin Amerika’nın Facebook’u Taringa kripto para çıkarıyor! Peki ama sosyal medya devlerini birer birer kendi kripto paralarını çıkarmaya iten sebep ne?


Sosyal medya devi Taringa kripto para çıkarıyor!

 

Latin Amerika’da oldukça popüler olan, 75 milyon kullanıcıya hitap eden ve 15 yıllık köklü bir geleneğe sahip olan Taringa, kendi kripto parasını çıkartacağını açıkladı.

Duyuru bu hafta Mexico City’de düzenlenen Blockchain Summit Latam’da gerçekleşti.

”Taringa Pioneros, Taringa’nın ademi merkeziyetçilik yoluna doğru pilot programıdır. Sizde Taringa’ya gelin ve farklı kanallarda görüntülenebilen merkezi olmayan bir platformun tadını çıkarın.”

Taringa kripto para çıkarıyor

Taringa’nın geçmişine bir göz attığımızda daha önceleri de kripto paralara oldukça ilgi gösterdiğini görüyoruz. Örneğin platform 2015’lü yıllarda Taringa’ya özel içerik üreticilerini Bitcoin ile ödüllendiriyordu ve trendi yakından takip ediyordu.

Aynaya baktığımızda nasıl kendimizi görürsek, içinde bulunduğumuz toplumu görmek için de sosyal medya platformlarını kullanabiliriz. Toplumda olup bitenleri bir ayna misali bizlere yansıtan sosyal medya platformları, toplumu irdelemek için çok önemli birer kıstas haline geldiler.

Sosyal medya platformlarını da bu bağlamda değerlendirdiğimizde, şu çıkarımı yapabiliriz. Demek ki insanlar kripto paralara kitleler halinde ilgi göstermeye başlamış olacaklar ki, sosyal medya devleri de kullanıcılarını elde tutabilmek için onların isteklerini karşılasın. Yani sosyal medyanın kriptoya yönelmesi, aslında bize toplumun kripto paralara doğru yöneldiğinin bir göstergesidir. Ancak her zaman ikinci bir olasılık söz konusudur. O da, çok çeşitli filmlere ve dizilere konu olan ve dünyayı yönettiği söylenen masonik güçlerin, insanların kripto paraya yönelmelerini istemesidir 😊 Bu çıkarımım için beni yadırgamayın ben sadece ”Arrivals” adlı belgeselden az buçuk etkilenmiş kendi halinde bir yazarım 😄

 

0
0
0