Anasayfa Altcoin Litecoin’in yükselen destek çizgisine tutunması boğalara fırsat veriyor

Litecoin’in yükselen destek çizgisine tutunması boğalara fırsat veriyor

Litecoin’in yükselen destek çizgisine tutunması boğalara fırsat veriyor
0
koinmedya_googlenews

Liteocin’in yükselen destek çizgisine tutunması ne anlama geliyor? Litecoin Mayıs ayı başından itibaren bir buçuk aylık zaman zarfında kayda değer yükseliş trendi yakalamıştı. Temmuz ayında ise yeniden yükselişe geçmek için fırsat kolluyor.


Liteocin’in Yükselen Destek Çizgisine Tutunması Olumlu İşaret

LTC Haziran ayı zirvesi 146 dolardı. Ki bu değer Mayıs 2018’den bu yana yakalanan en yüksek değer olarak kayda geçti. Fiyat 150 dolar bandında erişemeden düzeltme yapmak zorunda kaldı ve 110 dolara kadar gevşedi. Yazı yayına hazırlanırken ise 120 dolardan işlem görüyordu.

Liteocin'in yükselen destek çizgisine

Son 10 gündür LTC/USD paritesi hayati bir destek hattı üzerinde yükseliyor. Yukarıda görmüş olduğunuz yükselen destek hattı Nisan ay sonlarından bugüne kadar uzanıyor. Hat bir cazibe merkezi gibi fiyatı sürekli kendine çekmiş.

Peki destek hattı kırılırsa ne olur? Fiyat bu destek hattında tutunamaz ve düşüşe geçerse de endişeye mahal yok. Zira hattın cazibesi yani kendine doğru çekme işlevi yitirilmiş olmayacak. Katilin olay yerini bir kere ziyaret etmesi gibi, fiyat düştüğünde bile yukarı tırmanıp dirence dönüşen bu destek hattını ziyaret edecektir.

Litecoin 39.000 Mağazada

Flexa isimli blockchain ödeme platformu, seçenekler arasına Litecoin’i de eklediğini duyurdu. Firmadan yapılan resmi açıklamada Litecoin’in platformun desteklediği 5. kripto para olduğu beyan edildi. Litecoin böylece ABD genelinde 39,250 mağazada kullanılabilen bir para birimine dönüşmüş oldu. Platformun desteklediği diğer para birimleri ise Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Gemini Dollar.

Yarılama Yaklaştı

Litecoin 6 Ağustos’taki yarılama etkinliğine hazırlanıyor. Yani Litecoin yarılamasına 30 günden az kaldı – Boğalar nerede?

Bu minvalde hem yarılamanın yaklaşması hem yükselen destek hattının cazibesi alım için ideal fırsat oluşturuyor. Hattın korunması durumunda ilk hedeflerin 135, 150 ve 170 dolar olduğunu belirtelim. Her işlem beraberinde Stop seviyesi ile birlikte girilmeli. 120 dolardan işlem gören LTC için şu aşamada Stop seviyesinin 107 dolar olduğunu belirtelim. Fiyat yükseldikçe Stop da artırılmalı.

Hatırlatma: Altcoinlerin kötü zamanlardan geçtiğine şahit oluyoruz. Bitcoin hakimiyeti %60’ın üzerinde. Bu yüzden altcoin yatırımları son derece riskli olacaktır.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Litecoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Etiketler:
X