Home Ethereum Ethereum sonunda kritik direnç hattını yarmayı başardı – ETH 300 doların üstünde

Ethereum sonunda kritik direnç hattını yarmayı başardı – ETH 300 doların üstünde

Ethereum sonunda kritik direnç hattını yarmayı başardı – ETH 300 doların üstünde

0
“sportsbet”

Son günlerde Ethereum fiyatı oldukça volatil, Geçtimiz günlerde 286 dolara düşen Ethereum sonunda kritik direnç hattını yarmayı başardı ve tekrar 300 doların üstüne çıktı.

Ethereum sonunda kritik direnç hattını yardı

Etherum 285 dolar seviyesinde dünkü analizimizde de belirttiğimiz gibi güçlü bir destek ile karşılaştı. Bu seviyeden aldığı destekle ETH sırasıyla 290 – 295 dolar direnç seviyelerini de kolaylıkla aştı. Bununla birlikte 300 dolar seviyesinin yakınında 100 günlük hareketli ortalama da geçiyordu. Bu seviyenin aşılması varlığa 305 doların üzerinde daha fazla kazanım elde etme imkanı verdi.

bkz: Haftalık Ethereum fiyat tahmini: Ethereum bir sonraki kırılma noktasına hazırlanıyor

Haftalık yeni zirve 311 doları gördü ve fiyat bu seviyede düzeltme hareketine gitti. Haberin yazıldığı TSI 10.15 itibariyle Ethereum 105 dolar seviyende işlem görüyor. 302 ve 300 dolar değerlerinde destek seviyesi var. Bununla birlikte, 311 dolardan 290 dolara doğru fiyat hareketinde Fib %50’ye göre 300 dolar değeri büyük destek seviyesi olarak faliyet gösteriyor.

bkz: Eğer gerçekleşirse Ethereum için müthiş: CME, Ethereum vadeli işlemlerine başlayabilir

Saatlik grafikte ETH/USD grafiğinde 292 dolar seviyesi destek hattını oluşturuyor. Fiyat aşı yönlü 300 – 295 ve 292 seviyelerinde kendine destek seviyeleri oluşturmuş durumda.

bkz: Ethereum mahremiyetini arttıran pratik bir uygulama geliştirdi

Yukarı yönlü bir fiyat hareketinin yaşanması durumda, 308 – 310 direnciyle karşılaşacak. Bu seviyelerin aşılması Ethereum fiyatının daha da hız kazanması olası görünüyor. Ethereum boğalarının önündeki ilk engel 308 dolar seviyesi diyebiliriz. Bu seviyeyi aştıktan sonra varlığın fiyatı 325 dolara doğru hızla yol alacaktır.

Grafiğe baktığımızda, Ethereum fiyatının 300 dolar üstünde güçlü işaretler sergilediğini görüyoruz. Bu son hareketiyle, sadece Bitcoin’den daha fazla performans sergilemedi, aynı zamanda Top 10 kripto içerisinde en fazla kazanım elde eden kripto para oldu. Şimdi gözümüz fiyat hareketinin bitmesinde, biter bitmez ETH’nin tekrar 310 dolar yolculuğu başlaması olası.

bkz:Binance blockchain’i Ethereum’u oyun dışına itiyor

ETH teknik veriler

Saatlik MACD – ETH/USD paritesinde saatlik MACD’i yükseliş eğilimini azaltıyor ve trend çizgisiyle kesişmiş durumunda. Tam bu noktada düşüş işaretleri veriyor.

Saatlik RSI – ETH/USD paritesi için saatlik RSI an itibariyle 80 seviyesinin altında düzelte hareketiyle karşı karşıya

Büyük destek seviyesi – $300

Büyük direnç seviyesi – $310

kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

cryptopazar_koinmedya
0
0
0