Anasayfa Altcoin Çin polisi Tron’un Çin’deki ofisine baskın düzenledi

Çin polisi Tron’un Çin’deki ofisine baskın düzenledi

Çin polisi Tron’un Çin’deki ofisine baskın düzenledi
0
koinmedya_googlenews

Çin’de Çiftlik Bank benzi bir ponzi oluşumunun ardından Çin polisi Tron’un Çin’deki ofisine baskın düzenledi. Ayrıca önemli bir Tron balina hareketi tespit edildi.


Tron’un Çin’deki ofisine baskın düzenledi

Geçtiğimiz günlerde “Wave Field Community” isimli bir oluşum ponzi tarzı bir yapılanmaya giderek Çinli vatandaşlardan milyonlarca dolar değerinde para topladı. Her ponzi oluşum gibi bu  “Wave Field Community” yöneticileri milyonlarca dolar vurgun yaptıktan sonra kayıplara karıştı.

Bu topluluk insanlardan para toplarken Tron (TRX) ve BitTorrent (BTT) adına işlem yaptıklarını söyleyerek insanları inandırmaya çalıştılar. Bu arada şunu belirtmek gerekiyor ki Çin’de Tron kripto parası “Wave Field” olarak bilinmektedir.

Haberin ayrıntıları için lütfen Çin’de Çiftlik Bank vakası ve Justin Sun iddiası ,başlıklı yazımıza tıklayınız.

Bu hadisenin üzerine Tron’un CEO’su Justin Sun eleştirilerin odağına oturtturuldu. Bu oluşum hakkında insanları zamanında uyarmadığı konusunda Justin Sun eleştirilere maruz kaldı.

Bu olayın üzerinde Çin emniyet güçleri Tron’un Çin’deki ofisine bugün baskın düzenledi ve yetkililer aramalarda bulunuyor.

Tron’un ofisinde aramalar sürerken ofis önünde bazı insanların toplandığı ve “Tron sahtekâr” şeklinde slogan attıkları iddia ediliyor.

Bu hareketlenmeler devam ederken “Whale Alert” isimli meşhur twitter hesabından yüklü miktarda Tron hareketinin yaşandığı belirtildi. 675 milyon adet Tron, Huobi Borsasında bilinmeyen bir cüzdana aktarıldığı iddia edildi.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Beklenen kripto para regülasyonlarının içeriği

XRP Labs, Ripple XRP destekli yeni ürününü gururla sunar

Bitcoin türevleri patladıkça Ethereum Vadeli İşlemler talebi artıyor

  Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

X