Home Altcoin Komodo Atomik Swaps için mobil uygulamasını tanıttı – Fiyat yükseldi

Komodo Atomik Swaps için mobil uygulamasını tanıttı – Fiyat yükseldi

Komodo Atomik Swaps için mobil uygulamasını tanıttı – Fiyat yükseldi

0
“sportsbet”

Komodo atomik swaps için mobil uygulamasını tanıttı. Yazımıza geçmeden önce Atomic Swaps’ı kısaca açıklayalım, Atomik Swaps borsalar gibi merkezi aracıları kullanmadan bir kripto paranın bir diğer kripto para ile değişimini sağlayan bir akıllı sözleşme (smart contract) teknolojisine verilen isimdir.


Komodo atomik swaps için mobil uygulamasını piyasaya sürdü

AtomicDEX’in beta lansmanı, atomik swap’ların yardımıyla yakınınızdaki bir telefona geliyor. Bu sayede diğer insanlarla kripto para birimlerini değiştirmek çok daha kolaylaşıyor. Kripto cüzdan üreticisi Komodo atomik swaps için mobile uygulamasını tanıttı. Android’de AtomicDEX platformunun beta versiyonunu yayınladı. Bu sayede kullanıcıların telefonlarında atomik swap yapmaları için bir yol sağladı. Atomik takas, bir şifreleme para biriminin başka bir şifreleme para birimi için doğrudan işlem görmesini sağlar. Ayrıca, herhangi bir üçüncü şahıs olmaksızın fonlara doğrudan işlem yaptığınız zaman, tüm bu takası zincir halinde gerçekleştirilir.

Komodo CTO Kadan Stadelmann, Decrypt’e yaptığı açıklamada;

Bu güvenilmez yapının en büyük faydası, atomik swap protokolünde hiçbir katılımcının bir diğer katılımcıyı dolandırmasına izin vermeyeceğidir. Özel koşullar yerine getirilmediği takdirde fonların harcanmasına izin vermeyecek, hesaplara dayalı adresleme ve zaman çizelgelerine sahibiz” dedi.

Uygulama Google Play Store’dan indirilebilecek, ama teknik kullanıcılar ise uygulamaya tamamen merkezsiz olarak etkileşime girebilecek. Bu nedenle, üçüncü şahıs olarak Google’a güvenmeleri gerekmeyecek. Kullanıcılar bunu yapmak için kaynak kodunu doğrudan Github’dan indirebilirler.

AtomicDEX, merkezi olmayan borsadır. Bu ise, kullanıcıların kendi paralarının üzerinde tam kontrol sahibi olmaları için kendi kişisel sorumluluğunu almaları anlamına gelir. Ayrıca, kullanıcılar birbirleriyle merkezsiz bir şekilde bağlantı kurmalarını sağlamak için BitTorrent teknolojisini kullanır. Bu işlem, üçüncü bir şahsın işlem verilerini ele geçirmesini ve fiyatların manipülasyonunu önlemesine yardımcı olur.

Eğer bu hizmet uçtan uca gerçekleşirse, Komodo işlem başına yüzde 0,15 işlem ücreti almaktadır. DEX’ler uzun zamandır kullanıcı eksikliği ve likidite nedeniyle sıkıştırıldı. Bu ise şahısların herhangi bir ticaretin gerçekleşmesi için uzun süre beklemek zorunda kalabilecekleri ve herkesin borsayı kullanmasını zorlaştıracağı anlamına geliyor. Komodo başlangıçta bu sorunu platformda büyük miktarda para alıp satmayı taahhüt edebilecek piyasa düzenleyicileri kullanarak çözmeyi planlıyor.

Son zamanlarda, Komodo, Amazon Web Servisi üzerine kurulu olan ve birkaç dakika içerisinde herkesin kendi blok zincirini yaratmasını sağlayan bir blockchain kurucusunu tanıttı. Ayrıca, tüm bu bu işlemler 10 ay da tamamlanacak ve 15 Temmuz’da  tam bir tasarım markası haline gelecek. Ancak o zamana kadar, fanlar oynamak için yeterli teknolojiye sahip olabilecek.

Komodo hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0