Home Bitcoin Bitcoin altcoin sezon ümitlerini yok ediyor
koinmedya_brave

Bitcoin altcoin sezon ümitlerini yok ediyor

Bitcoin altcoin sezon ümitlerini yok ediyor
0
fairspin_koinmedya

Bitcoin altcoin sezon ümitlerini yok etmeye başladı.  Bitcoin’de yaşanan fiyat rallisi altcoinlerde karşılık bulamıyor.

Bitcoin altcoin sezon ümitlerini boşa çıkarıyor

Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre, bir kaç kripto para dışında AHT’sini en çok yaklaşan Bitcoin oldu. Örnekle açıklayalım. Farzedin ki piyasaya FOMO’nun tepe noktası 20.000 dolar seviyesinde girdiniz. O günden bugüne neredeyse 19 ay oluyor. Sürekli BTC’de kaldığınızı varsayarsak, BTC’nin 13,800 dolara tırmandığında satsaydınız zararınızın %70’ini çıkaracaktınız.

Aynı durumun altcoinlerin %99’u için maalesef geçerli değil. Altcoinlerin %99’u henüz %50 zararını tanzim edebilmiş değil. Çoğu Altcoin USD paritesine karşı değer kazanmış olsa da BTC paritesine karşı değer kaybediyor. Altcoin/BTC paritesinde işler hiç de altcoinlerin lehinde gerçekleşmiyor.

bkz: Önemli uyarı: Altcoinler yükselecek, ancak hepsi değil!

Bletchey tarafından yağılan bir araştırmaya göre, son 90 gün içerisinde market kapasitesi küçük çoğu altcoin, BTC paritesine karşı %54’e kadar değer kaybetti. Bu veri, aslında önümüzdeki süreç ile ilgili bize ışık tutuyor.

bkz: Bitcoin’den daha fazla kazandıracak altcoin var mı? Emin misiniz?

Ethereum fiyatında yaşanacak geri çekilmenin çoğu altcoini piyasadan sileceğini düşünüyoruz. 2000lerin başındaki dot.com balonun benzeri kripto piyasasında yaşanacak, bundan kaçış yok. Ayakta kalanlar devrimi gerçekleştirecek.

bkz: Bitcoin 100.000 dolara yaklaştıkça altcoinler tamamen yok olacak

Ayı piyasasından çıkış aşamasında KoinMedya olarak sizi Bitcoin’e yatırım yapmanız konusunda sürekli telkin içerisinde bulunduk. BTC tercihiniz değilse market hacmi büyük toplumsal kabul gören kripto paraları tercih etmeniz yararlı olacağını belirttik. Geldiğimiz nokta bizi haklı çıkardı.

bkz: Neden Altcoinlere değil Bitcoin’e yatırım yapmalısınız?

Bu arada bugün piyasa tekrar geri çekilme yaşandı. Daha önceki analizlerimizde size BTC için 12.000 dolar seviyesinin kritik olduğunu belirtmiştik. Bu seviyeyi kıramazsa geri çekilmenin kaçınılmaz olduğunu ifade etmiştik. Şu an fiyat coinmarketcap değerlerine göre 11.196 dolar. 11K seviyesinde bir kaç gün yatay seyredebilir. Bakalım önümüzdeki süreç BTC için ne getirecek?

 

koinmedya_brave
0
0
0
X