Home Altcoin Litecoin teknik verileri yükselişin devam edeceğini gösteriyor

Litecoin teknik verileri yükselişin devam edeceğini gösteriyor

Litecoin teknik verileri yükselişin devam edeceğini gösteriyor

0
“sportsbet”

Litecoin teknik verileri yükselişin devam edeceğine işaret ediyor! 2019’un en yüksek seviyesi olarak 146 doları gördükten sonra 110 dolara kadar düşüş kaydeden LTC, yeniden 140 doların üzerine çıkmaya hazırlanıyor.

Litecoin teknik verileri yükselişin devam edeceğine işaret ediyor!

Bir kaç hafta önce Bitcoin tarafından başlatılan ralli, tüm piyasayı olumlu etkilerken Litecoin de teknik ve bazı temel nedenlerle birlikte yükselişini sürdürdü.

ABD’de prestijli bir derecelendirme kuruluşu olan Wiess Ratings’in, benimsenme ve yatırım getirisi (ROI) konusunda verdiği “mükemmel” notu da LTC’nin yükselişini hızlandırdı. Litecoin, EOS ve Bitcoin Cash (BCH)’yi geçerek piyasa kapitilizasyonunda 4. sıraya yükseldi.

Bununla birlikte 146 dolara kadar yükselen LTC, yaklaşık 10 gündür düşüş kaydediyor. Ancak Litecoin fiyatı konsolide olmaya devam ederken, grafikler de yükseliş eğilimine işaret ediyor.

Ayrıca Litecoin teknik verileri yükselişin devam edeceğini ve LTC fiyatının 140 $’a doğru ivme kazanmaya hazırlandığını gösteriyor.

bknz: Litecoin fiyat düzeltmesi büyük oranda bitti mi?

litecoin-teknik-verileri-yukselisinLitecoin Fiyat Grafiği Kayanak: Trading View

Litecoin (LTC) yeniden yükseliyor!

Dün (3 Temmuz) Litecoin fiyatı, 112 dolar alanındaki desteğe dokundu ve sonrasında toparlanmaya başladı. Akşam saatlerinde, toparlanma devam etti ve alıcılar sonunda 120 $ direncini test etti. 

Şu sıralar LTC / USD paritesi 123 $ civarında konsolide oluyor ve dört saatlik EMA55’i bugün test etmesi muhtemel görünüyor. Ancak, Litecoin fiyatı önceki direnç seviyelerini kıramayı başaramazsa parite düşecektir. Böyle bir senaryoda, LTC fiyatının, 115 $ seviyesine geri dönebilir.

bknz: Halving etkinliğine 43 gün kaldı – Litecoin çıkışını sürdürebilecek mi?

litecoin-teknik-verileri-yukselisinLitecoin Fiyat Grafiği Kaynak: Trading View

Günlük grafikler analiz edildiğinde, Litecoin fiyat trendinin daha az volatil olduğu, ancak, hala Nisan ayının sonunda başlayan yükseliş trendinde olduğu görülmektedir.

Tahminler, bu trendin yaz sonuna kadar devam edebileceği yönünde. Özellikle, Göreceli Güç Endeksi (RSI) nötr bölgede yer alırken, fiyat daha fazla yükselme eğiliminde oluyor. Litecoin de geçmişte, RSI nötr iken benzer hareketler görülmüştü. 

Şu sıralar, işaretler böyle bir senaryonun tekrarlanacağını ve Litecoin teknik verileri yükselişin devam edeceğinin sinyallerinin veriyor. Eğer LTC, bu senaryo doğrultusunda hareket ederse, fiyatı 2019 yazının sonuna kadar 150 $’a kadar yükselebilir.

Yazımız yayına hazırlanırken % 2.35 oranında değer kazanarak 123,95 $ seviyesinde işlem görüyor.

Ayrıca bknz:

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

cryptopazar_koinmedya
0
0
0