Anasayfa Bitcoin CNBC: Bitcoin güvenli bir yatırım limanı

CNBC: Bitcoin güvenli bir yatırım limanı

CNBC: Bitcoin güvenli bir yatırım limanı
0
koinmedya_googlenews

CNBC’ye göre Bitcoin güvenli bir yatırım limanı. Kısa tarihinde Bitcoin’i öne çıkaran şey O’nun desentralize, bağımsız ve sansürlenemez oluşuydu. Takma isimli esrarengiz bir kişi tarafından yaratılan kripto, bir grup global madenci tarafından güvence altında ve hiç bir hükumet, geleneksel finans sistemi ya da ortak bir varlık tarafından desteklenmiyor.


Tüm bunların sonucu olarak Bitcoin ve kardeşlerine pek çokları hükumetlerin ulaşamayacağı bir kaçış kapısı olarak bakıyor.

koinmedya_brave

Artık Bitcoin güvenli bir yatırım limanı olarak mı görülüyor?

Basitçe, O’nun 2008’deki Büyük Durgunluk ardından piyasaya sürüldüğü gerçeğine bakın. Ve projenin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun Financial Times’a merkez bankasının sorumsuzluğunu vurgulayan bir başlık attığını görün.

Zimbabve’de 1 BTC tam 75.000 dolardan alıcı buluyor

Bu net tonlamaya rağmen kriptonun tarihinde geleneksel finanstan pek çok kimse Bitcoin’i aldatmaca, Ponzi düzeni, pompala-boşalttan başka gerçek değeri olmayan bir şey olarak gördü. Fakat geçen bir kaç ay boyunca pasif mali politikalar ve büyüyen makro-ekonomik belirsizlik nedeniyle bir çok ekonomist Bitcoin’e potansiyel yatırım gözüyle bakmaya başladı.

CNBC “Fast Money”den Jim Iuorio aynı zamanda CME zemininde ticaret yapan bir isim. Iuorio, son yayınında Bitcoin’in  potansiyel yatırım/güvenli cennet olduğunu anlamaya başladığını söyledi. Bunu akılda tutarak, Iuorio eğer Bitcoin 10,850$’ı geçerse satın alma meyline gireceğini, merkez bankasının pasif tutumu nedeniyle BTC’den etkilenmeye başladığını söyledi.

Bitcoin’de tersine FOMO başlayabilir

Iuorio, Bitcoin hakkında iyimser düşünmeye başlayan bir dizi ana akım medya katılımcısı ve gazetecisi arasına katıldı. Daha öncesinde de Tyler Cowen isimli bir Bloomberg yazarı bir makale yayınlamış ve başlığına da “Belki de Bitcoin buraya kalmak için geldi” yazmıştı.

Bu yazısında Cowen, düşüncesini 4 sebebe bağlamıştı:

1-Çin ve ABD arasında bu sıralar olduğu gibi gerçekleşen ticaret savaşlarının jeopolitik gerginliğe yol açması yatırım ihtiyacı doğurdu.

2-Facebook’un Libra’sı Bitcoin’i geçerli bir trend olarak onayladı.

3-ABD ve diğer batı ülkelerindeki sol eğilimli pıolitikalar güvenli bir finansal cennete ihtiyacı arttırıyor.

4-Makro-ekonomik iklim şu an alternatif/ilişkili olmayan bir değerin yükselişine zemin hazırlıyor.

Ve en önemlisi, kısa süre önce Finsancial Times’ten “Bitcoin klasik cennet varlıkları arasına mı katıldı?”başlıklı bir yazı yayınlandı. Yazıda outlet, BTC ile Japon Yen’i İsviçre Franc’ı ve en önemlisi de altın arasında bir korelasyon olduğundan bahsediliyor.

 

X