Anasayfa Bitcoin Craig Wright, Bitcoin cüzdanını gösteremedi
koinmedya_brave

Craig Wright, Bitcoin cüzdanını gösteremedi

Craig Wright, Bitcoin cüzdanını gösteremedi
0

Craig Wright, Bitcoin cüzdanını göstermedi ve Craig Wright’ın Satoshi Nakamoto olduğu yönündeki iddiası üzerine derin bir şüphe çökmüş oldu.


Wright, Bitcoin cüzdanını gösteremedi

17 Haziran’da (Pazartesi) Florida’daki bir mahkemeye Bitcoin SV’nin yöneticilerinden Craig Wright sahip olduğu Bitcoin varlıklarını ibraz etmek zorundaydı. Satoshi Nakamoto’nun tek başına 1 milyon adet Bitcoin kazdığı ve 1 milyon adet Bitcoin’e sahip olduğuna inanılıyor. Eğer Craig Wright, gerçekten Satoshi Nakamoto ise 1 milyon adet Bitcoin’i olması gerekiyordu (Lütfen Bkz: Craig Wright, Pazartesi günü Satoshi Nakamoto olduğunu ispatlamak zorunda).

Bloomberg’in 28 Haziran tarihli haberine göre Craig Wright, iddia edilen Bitcoin cüzdanını mahkemeye ibraz edemedi.

Craig Wright, eski iş arkadaşı ve siber güvenlik uzmanı David Kleiman’a ait olduğu iddia edilen Bitcoin ve Bitcoin’in fikri mülkiyet hakkını çalmakla suçlanıyor. David Kleiman 2013 yılında vefat etti ve davayı mahkemeye Kleiman’ın ailesi taşıdı. Kimilerine göre David Kleiman, Bitcoin’i ilk geliştiren teknik takımın içerisinde.

Mahkemenin ilerleyen aşamalarında Craig Wright şahsi servetini mahkemeye ibraz etmek zorunda kalmış ve Wright iddia edilen 1 milyon adet Bitcoin’i mahkemeye ibraz edemedi.

Böylece Craig Wright, Satoshi Nakamoto mu macerasının başına dönmüş olduk.

Bitcoin SV’de ise kısmi bir fiyat düşüşü var. BSV, yazının kaleme alındığı saatte %5’lik bir kayıpla 211 dolardan işlem görmektedir.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Japonya’dan 20 banka Ripple’ın MoneyTap uygulamasına yatırımda bulundu

Netflix altcoin’lerle alakalı belgesel hazırlıyor

İran Bitcoin madenciliği makinelerine el koyuyor

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

koinmedya_brave
X