Home Bitcoin Forbes: Bitcoin fiyat hareketi 2017 yılındakine benziyor – BTC nereye kadar çıkar?

Forbes: Bitcoin fiyat hareketi 2017 yılındakine benziyor – BTC nereye kadar çıkar?

Forbes: Bitcoin fiyat hareketi 2017 yılındakine benziyor – BTC nereye kadar çıkar?

0
“sportsbet”

Analistlerin birleştiği nokta kripto kışının artık sonlandığı yönünde fakak merak edilen Bitcoin fiyat hareketi 2017 ‘yi tekrarlar mı yoksa 20.000 doları aşar mı?


Bitcoin fiyat hareketi 2017 ’nin tekrarı mı?

2017’nin sonbaharında, daha geniş halk kitleleri Bitcoin ve altcoin piyasasının varlığını keşfettiğinde, kripto piyasası, uzun soluklu baskın bir ayı piyasası ile sonlanan, tarihsel büyük gelişimine başlamıştı.

O zamana geri dönüldüğünde, şu anda da Bitcoin’in benzer bir desende yükselmeye devam ediyor olduğu söylenebilir. Bu yüzden, son dönemde kaleme alınan Forbes makalesi, bu yükselişin uzun soluklu bir boğa trendi mi yoksa bir diğer kripto kışı ile sonlanacak bir süreç mi olduğu sorusuna cevap veriyor.

Bitcion neredeyse 13.000 dolara ulaştı. Peki sonrasında ne var?

Çarşamba gününün erken saatlerinde Bitstamp borsasına göre, Bitcoin yaklaşık % 15’lik bir artış göstererek 12.860 dolara ulaşarak bir diğer yılın en yüksek rakamına ulaşmış oldu.

Şu anda birçok uzmana ve topluluk üyesine göre kripto kışı sona ermiş durumda. Bitcoin fiyatı, 2018 yılında yaşanan kripto piyasa çöküşü sonrasında acı kayıplarını telafi ediyor görünümünde.

Şu anda birçok kişiyi endişelendiren soru ise Bitcoin’in ne kadar süre bu yeşil desene devam edebileceği sorusu. Bitcoin 20.000 dolar seviyesini kırıp onun üstüne çıkabilecek mi? Yoksa bir sonraki yılı ağır bir ayı pençesi altında hüsranla mı geçirecek?

BTC fiyatı nereye gidiyor?

2017 yılının sonlarına gittiğimizde, Bitcoin fiyatının FOMO etkisiyle yükseltildiği hatırlanacaktır. Kripto paralar hakkında hiçbir fikre sahip olmayan birçok insan karşılayabileceklerinden daha fazla harcama yaparak hararetli bir şekilde Bitcoin satın almaya başladı. Kripto piyasasında yaşanan çöküşten sonra bu bilgisiz perakende yatırımcılar çok fazla kayıp yaşadılar. Tüm hayatı boyunca yapmış olduğu yatırımı dahi kaybedenler oldu.

Forbes tarafından kaleme alınan bilgilere göre, Bitcoin’e duyulan ilgi açısından Google Trend göstergeleri 2017’de şu anda olduğundan çok daha yüksekti. Bu da şu andaki fiyatın çoğunlukla perakende alıcılar tarafından yönlendirildiği teorisini destekliyor.

eToro’nun baş analisti Mati Greenspan, platform yatırımıcıları için BTC’nin ikinci kez muhtemel 20.000 doları aşması ile ilgili şunları yazıyor:

“Bitcoin’in bu seviyeyi ilk kez kırdığı zaman, dünyanın büyük bir çoğunluğu bir FOMO çılgınlığı içerisinde bu dijital varlığın ne olduğunu henüz yeni öğreniyordu.”

Piyasadaki son durumla ilgili olarak, Greenspan olayların artık farklı şekilde işlediğine inanıyor. Greenspan BTC fiyatındaki yükselmenin nedenleri arasında, Bitcoin TPS miktarında ortaya çıkan büyük artışı gösteriyor. Bununla birlikte Facebook’un Libra Coin ile piyasaya girişi. Aynı zamanda Bakkt ve Fidelity İnvestment’ın yakın zamanda kripto ticaretini başlatma planlarının olması. Ve 2020’de gerçekleşecek olan Bitcoin halvening olayını sıralıyor.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

cryptopazar_koinmedya
0
0
0