Home Altcoin Cardano Shelley testneti yayına alındı

Cardano Shelley testneti yayına alındı

Cardano Shelley testneti yayına alındı

0
“sportsbet”

Cardano Shelley testnetini yayına aldı ve artık aktif ortamda denenmeye başlandı. Shelley güncellemesi Cardano ağında bir takım temel bileşenleri kökten değiştiriyor.


Cardano Shelley Testnetini Yayına Aldı

Cardano blockchain ağının merakla beklenen Shelley güncellemesi test edilmeye başlandı. Cardano Vakfından yapılan resmi açıklamaya göre geçtiğimiz haftasonu Testnet yayına alındı. Vakıf ayrıca Shelley için kurulan websitesinin de yayına alındığını belirtti. Ekip hali hazırdaki sürümün, aylar sürecek testnet  denemesi sırasında ek özelliklerle güçlendirileceğini açıkladı.

Cardano uzun süre kurucusu Charles Hoskinson üzerinden tartışıldı. Hoskinson Ethereum ortaklarından. Nihayetinde birlikte hareket ettiği ekiple görüş ayrılıkları baş gösterdi ve yolunu ayırdı. Ethereum’un muzdaip olduğu bazı teknik sorunları çözdüğü iddiası ile Cardano’yu kurdu. Cardano şu aralar coinmarketcap sıralamasında 11.sırada yer alıyor.

Shelley Adımları

Cardano bu aralar merakla beklenen Shelley güncellemesi ile anılıyor. Cardano’nun 3 duraklı yolculuğunda ikinci durağı temsil eden Shelley’den beklenti büyük. Cardano şu an Byron sahfasında ve yol haritasında iki büyük değişim var. Bunlardan ilki Shelley.

Aşağıdaki metin resmi websitesinden alıntı:

“Shelley delegasyon yani temsilci ve teşvik tedbiri önceliği ile gelecek. Bu değişiklikler Cardano’nun toplum tabanı tarafından içselleştirilmesi ve yaygın bir şekilde kullanması için gerekli olan ödül sistemini beraberinde getiriyor. PoS algoritmasını kullanan bir blockchain temelini barındırdığı için, kullanıcılar sahip oldukları ADA ile ağa katkıda bulumuş olacaklar.

Oyun teorisi ve riskli kanıt ağları üzerine yapılan en son araştırmalar kullanılarak özenle tasarlanmış delegasyon ve teşvik programı, kullanıcıları sistemde kalmaları için teşvik edecek ve ödüllendirilecek.”

Shelley güncellemesi birkaç safhadan oluşacak. Bunlardan ilki ise kullanıcıların kendi şahsi düğümlerini oluşturması ve temel yapı ayarlarını halledebilmesi üzerine kurulu. İkinci adımda ise bu tekil düğümlerin “tek ve birleştirilmiş bir ağ” oluşturacak şekilde birbirlerine eklemlenmesi geliyor. Temsilci ve teşvik tedbirleri özellikleri ise en sonda eklemlenecek.

Cardano temel dinamikleri yol haritasına uygun bir şekilde kurguluyor. Sağlam bir ekip ve güven vadeden özellikleri olan başarılı bir proje. Bu gidişat elbette fiyata da yansıyacaktır. Bitcoin’in ani yükselişi sonrası gözler altcoinlere çevrildi. Bu minvalde en çok yükseliş vadeden büyük altcoinlerin başında ise Cardano geliyor. Konu hakkındaki detaylı analizimiz için:

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0