1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Altcoin Ripple ile MoneyGram arasındaki anlaşmada dikkat çeken 3 nokta
koinmedya_brave

Ripple ile MoneyGram arasındaki anlaşmada dikkat çeken 3 nokta

Ripple ile MoneyGram arasındaki anlaşmada dikkat çeken 3 nokta
0
fairspin_koinmedya

Ripple ile MoneyGram arasındaki anlaşmanın bazı dikkat çeken noktaları var ve şüphesiz yatırımcılar, uzun vadede tüm bunların ne anlama geldiğini merak ediyor. İşte bu ortaklığa dair ilginç detaylar!

Ripple ile MoneyGram arasındaki anlaşmada hangi ayrıntılar dikkat çekiyor?

Ripple, bir süredir, daha ucuz ve daha hızlı para transferi için teknoloji ürünlerinden xRapid’i test eden MoneyGram ile stratejik bir ortaklık kurdu. Bu yeni ortaklıkta bazı hususlar dikkat çekiyor. İşte Ripple ile MoneyGram arasındaki anlaşmada dikkat çeken 3 nokta!

bknz: Ripple fiyatı ilk hedefine ulaştı – Peki ya bundan sonrası?

Ripple ile MoneyGram arasındaki anlaşma 2 yıl sürecek

Farklı şirketler arasında stratejik bir ortaklık oluştuğunda, çoğu insan bunun, süresiz bir anlaşma olduğunu düşünür. Ripple ile MoneyGram arasındaki bu anlaşmada, bu durum söz konusu değil.

Ripple, iki yıllık bir anlaşma olduğunu doğruladı. Ancak bu anlaşma daha sonra tarafların isteği doğrultusunda uzatılabilecek. Tabi bu, öncelikle ortaklığın, her iki tarafı da memnun edip etmemesine bağlı olacak.

İki yıl uzun bir zaman dilimi gibi görünmese de, yeni ortaklıklar adına sağlam bir temel oluşturmak için yeterli olabilir. Zaten MoneyGram’ın küresel havale işlemlerini hızlandırmak için xRapid’i bir süredir test ettiği ve her iki şirketin de bir süredir birlikte çalıştığı biliniyordu.

Ripple, sınır ötesi transferler için MoneyGram’ın kritik ortağı olma yolunda ilerliyor, bu da bu anlaşmanın tahmin edebileceğinden çok daha önemli olduğunu gösteriyor.

bknz: Analiz: Bir sonraki koşuda Ripple 100x yapabilir

bknz: Ripple Bitcoin’in peşine takılabilir – Gözler XRP’de

50 milyon dolarlık sermaye taahhüdü

Ripple-MoneyGram ortaklığının en ilginç yönlerinden biri, Ripple’ın 50 milyon doların üzerinde bir sermaye taahhüdünü nasıl sağlayacağı. Bu, Ripple’ın MoneyGram’a 50 milyon doların üzerinde nakit para vereceği anlamına gelmiyor, bazıları bu şekilde yorumlasa da durum böyle değil. Bu anlaşma ile, havale şirketi, özsermaye karşılığında 50 milyon dolara bir kontrat imzalayacak.

Bu tür karşılıklı taahütler finansal dünyada yaygın olarak görülür. Bunlar, asıl anlaşmanın başarılı bir şekilde yerine getirilmesi için her iki taraf arasında ekstra bir taahhüttür.  

50 milyon dolarlık sermaye taahhüdü iki yıl boyunca devam edecek, bu nedenle bu özel taahhütün, uzun vadede piyasayı nasıl etkileyeceğini görmek oldukça ilginç olacak. Çünkü bu taahhüt, her iki tarafın da yeni ortaklık konusunda çok ciddi olduğunu gösteriyor.

bknz: Ripple ağı RippleNet’e 14 yeni banka ve finansal kurum daha katıldı

Moneygram XRapid’e yoğunlaşacak

Beklenildiği gibi, bu yeni ortaklığın asıl odağı, xRapid kullanımını daha da yaygınlaştırmak. Ripple tarafından geliştirilen bu teknoloji çözümü, maliyeti azaltarak dünya çapında neredeyse anlık işlemler gerçekleştirmeyi mümkün kılıyor.

Şirkete göre, XRP ise çok düşük işlem ücretli ödemeler için en uygun dijital varlık olmaya devam edecek. Bu yeni ortaklık, gerçekten de böyle olup olmadığını ortaya koyacak çünkü önümüzdeki yıllarda çok daha kapsamlı çalışmalar yapılması bekleniyor.

Kaynak

Ayrıca bknz:

İşte 2019’da fiyatı 60 kat artan kripto para!

Son Bitcoin yükselişinin ardında kurumsal yatırımcılar mı var?

koinmedya_brave
0
0
0
X