Home Bitcoin Tom Lee’den yeni BTC fiyat tahmini: 40 bin dolara az kaldı!

Tom Lee’den yeni BTC fiyat tahmini: 40 bin dolara az kaldı!

Tom Lee’den yeni  BTC fiyat tahmini: 40 bin dolara az kaldı!

0
“sportsbet”

Tom Lee’den yeni BTC fiyat tahmini 40.000 dolar olarak geldi. Peki BTC bu fiyata bu yıl içinde ulaşacak mı? Tom Lee tahminini hangi temellere dayandırıyor? Peki Lee’nin tahmini ne derece doğru çıkabilir?


 

 

Tom Lee’den yeni BTC fiyat tahmini 40 bin dolar!

Tom Lee kripto para dünyasının en bilinen isimlerinden. Funsdstrat Global’in Danışmanı olan Tom Lee, BTC ile ilgili yaptığı tahminlere bir yenisini ekledi ve ufukta 40 bin doların olduğunu söyledi

Lee’ye göre BTC rallinin daha başında ve kolaylıkla tüm zamanların en yükseği olan 20 bin dolar fiyatını geçecek.  Bitcoin’in fiyatını yükselten en önemli etkenin FOMO olduğunu belirten Lee, Pazartesi Bloomberg’de yaptığı konuşmada çok yakında 40 bin doları göreceğimizi belirtiyor. Hatta önümüzdeki bir kaç ay içinde bu rakamın bulunacağını söylüyor Lee. ancak daha sonra attığı bir twitte Aralıktan önce bu fiyatı ummadığını da belirtiyor. Yine de, şu durumu da belirtmeden geçemiyor; her iki durumda da ne olursa olsun BTC 10 bin dolara çıkacak! Piyasanın entegrasyonu ve şeffaflığı, fiyatların yükselmesini destekliyor diyor Lee.

2019 Ocağında, Tom Lee BTC için 25.000 dolar tahminini yapmıştı ve iyi bir fiyat diye de eklemişti. Şu anda BTC 9.000 doların üstünde bulunarak Lee’nin tahminine adım adım yaklaşıyor mu dersiniz? Esasen BTC kısa tarihi boyunca bu seviyede ancak % 4 gibi bir oranda bulunabilmişti.

Facebook dün Libra coin ilanı ile dikkatleri üzerine çekmişti ancak bu gelişme BTC yi çok da yavaşlatacağa benzemiyor Lee’ye göre. BTC’nin 2019 yılı değer artışı % 146

Bundan sonraki hedefiyle ilgili olarak Lee eninde sonunda BTC’nin bir tasarruf aracı olacağını söylüyor. ayrıca tüm zamanların rekorunu da kıracağını belirtiyor.

Facebook dan gelen hamle aslında kripto para piyasası için bir yandan olumlu bir adım oldu çünkü ana akımın artık kripto paraları benimsemeye başladığının en belirgin işareti Facebook Libra. Bu gelişmeyle piyasada hakim olan, anaakımın blockchaine inandığı ama kriptoparaya inanmadığı algısı da yıkılmış oluyor. Yinede ana akımın odak noktası merkeziyetsiz finans düşüncesi diyor Lee.

“Sanırım ana akımın ilgisini çeken proje stabilcoin fikri ve yeni bir bankacılık devrimi. Bunlar aslında BTC’nin çok işine yarayan gelişmeler.  Piyasadaki hali hazırda gerçekleşen gelişmelerde BTC için olumlu  ama stabil coin ve finans dünyasını merkeziyetsiz bi yapıya çekmeye çalışanlar  için olumsuz yaklaşımlar söz konusu.Ancak stabil coin bana göre değer kaybetmeyecek. En çok kullanılanılanlar en çok gelişme gösterenlerdir.İşte bu yüzden Tether çok iyi bir performans gösteriyor ve göstermeye devam edecek. Bu bağlamda bence Libra çok baskın bir stabilcoin olacak, her ne kadar dönüştürülebilirlik gibi bir sorunu olsa da”.

 

 

 

 

 

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

cryptopazar_koinmedya
0
0
0