Home Altcoin Pompliano: AB Merkez Bankası politikaları ve halving, Bitcoin’i uçuracak

Pompliano: AB Merkez Bankası politikaları ve halving, Bitcoin’i uçuracak

Pompliano: AB Merkez Bankası politikaları ve halving, Bitcoin’i uçuracak

0
“sportsbet”

Ünlü yatırımcı Pompliano, önümüzdeki gelişmelerin ışığında Bitcoin fiyatlarını yorumluyor. Pompliano’ya göre AB para politikaları ve halving, Bitcoin’i uçuracak.


AB para para politikaları ve halving, Bitcoin’i uçuracak

Avrupa Birliği Merkez Bankası (ECB) önümüzdeki dönem uygulayacakları para politikaları hakkında bilgi verdi. Buna göre ECB, faiz indirimine gideceğini ve piyasaya euro süreceğini belirtti. ECB, belirtilen bu politikaları önümüzdeki Eylül ayında itibaren yürürlüğe koyacak. Yani Bitcoin halving (yarılama) takviminden yaklaşık 1 yıl önce.

Bitcoin halving takvimine göre önümüzdeki yıl (Mayıs 2020’den sonra) Bitcoin madencilerinin maden kazımından elde edecekleri ödül miktarı yarı yarıya düşürülecek. Şuan piyasada dolaşımda olan toplam Bitcoin sayısı CoinMarketCap verilerine göre 17.76 milyon adet. Geriye kalan 3.25 milyon adetlik Bitcoin, madenciler tarafından kazılmayı bekliyor. Kısaca piyasaya arz olacak 3.25 milyon adet Bitcoin’in piyasaya arzı yarı yarıya yavaşlatılacak.

Ünlü yatırımcı Pompliano’ya göre yukarıdaki iki faktör Bitcoin fiyatlarını uçuracak. Aşağıda Pompliano’nun tweet’ini görüyoruz.

Birinci faktör: ECM’nin para politikaları. Bitcoin’i talep yönlü etkilemesi bekleniyor. Euro’nun değer kaybetmesi (yada euro enflasyonu) ile sonuçlanacak ECB politikaları, euro yatırımcılarını Bitcoin gibi alternatif ve likiditesi yüksek varlıklara yönlendirebilir. Dolayısı ile Bitcoin’in talebinin artması beklenebilir.

İkinci Faktör: Bitcoin Halving. Bitcoin’i arz yönlü etkilemesi bekleniyor. Piyasaya sürülecek Bitcoin miktarının azalması, Bitcoin fiyatını olumlu yönde etkilemesi beklenmektedir.

Pompliano, yukarındaki iki faktörün birlikte Bitcoin fiyatlarını uçuracağını düşünüyor.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Facebook’tan aldıkları tazminatı Bitcoin’e yatırdılar: Gemini Kripto Borsası ve bir film tavsiyesi

Facebook’un yeni kripto parası Libra hakkında bilmemiz gereken her şey

Libra kripto para piyasaları için iyi mi kötü mü? Justin Sun cevaplandırıyor

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0