Home Altcoin G20 Toplantısı ve kripto para piyasaları regülasyonu

G20 Toplantısı ve kripto para piyasaları regülasyonu

G20 Toplantısı ve kripto para piyasaları regülasyonu

0
“sportsbet”

28-29 Haziran 2019 tarihinde Japonya’nın Osaka şehrinde düzenlenecek G20 toplantısı öncesi FATF tarafından kripto para piyasaları regülasyonu için bir tasarı hazırlanacak.


Kripto para piyasaları regülasyonu

G20 toplantısından ülkelerin temsilcileri, Finansal Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından hazırlanan eylem planını değerlendirecek.  FATF tarafından 21 Haziran tarihinde açıklaması beklenen tasarının kripto para piyasalarına uluslararası standartlar getirmesi bekleniyor.

G20 Toplantısı bu yıl 28-29 Haziran tarihleri arasında Japonya’nın Osaka şehrinde gerçekleşecek.

FATF’in blockchain ve kripto paralar için belirledikleri standartlar, üyelerin beklentilerini yükseltmiş durumda. FATF’in hazırladığı eylem planı, G20 ülkelerinin benimseyeceği regülasyonlar için bir çerçeve oluşturacak.

Japonya, kripto paralar için yürürlülüğe koyduğu regülasyonlarda spekülatif ticaret üzerine kısıtlamalar koydu ve borsalar için bazı sorumluluklar getirdi. Japonya’daki kripto para borsalarına kripto para koruma fonu oluşturma zorunluluğu getirildi.

FATF’nin eski başkanlarından Roger Wilkins, kripto para piyasalarına getirilen kuralların bazen ters sonuç doğurduğunu belirtti. Wilkins, kripto para işlemlerinin görünürlülüğü arttıracak platformların kurulması gerektiğini vurguluyor.

Kısaca G20 toplantılarında kripto para piyasalarında anonim gerçekleştirilen işlemlerin önüne geçilmesi için katı önlemler alınması beklenmektedir. Eğer G20 ülkeleri Japonya örneğinden hareket ederse kripto para borsalarına önemli standartlar da getirilebilir.

Son günlerde kripto para borsalarında önemli değişimlerin yaşanması, G20 regülasyonlarına hazırlık biçiminde okunabilir. Son dönemdeki kripto para borsalarındaki değişim için aşağıdaki haber başlıklarına göz atabilirsiniz.

ABD kaynaklı kripto regülasyonu korkusu: Bittrex birçok altcoin’i listeden çıkarıyor

Binance ABD’li yatırımcılarına kapılarını kapattı: BNB fiyatlarından düşüş var

Güney Kore Bitcoin ve kripto para borsalarından önemli adım

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

cryptopazar_koinmedya
0
0
0