Home Ethereum Ethereum ATH değerinden %83 aşağıda – Altcoin sezonu ne zaman?

Ethereum ATH değerinden %83 aşağıda – Altcoin sezonu ne zaman?

Ethereum ATH değerinden %83 aşağıda – Altcoin sezonu ne zaman?

0
“sportsbet”

Ethereum ATH değerinden %83 daha düşük değer üzerinden işlem görüyor. Peki beklenen altcoin sezonu ne zaman gelecek? Bitcoin’deki yükseliş altcoinleri neden etkilemiyor?


Ethereum ATH Değerinden %83 Kayıpta

Kripto dünyasında haftanın olayı Facebook’un kripto para çıkarması oldu. Facebook her ne kadar Dünya nüfusunun 3te 1ine ulaşmayı başarsa da kripto para projesinin başarıya ulaşıp ulaşmayacağı meçhul. Bitcoin benzersiz teknolojisi olmasına rağmen toplum tabanı ile irtibat kurmakta sorun yaşıyor.

Bitcoin tek başına kripto sektörünün %57’sine hükmediyor. 2019 yılında yaptı ani yükselişlerle tüm zamanların zirve değeri ile arasındaki farkı hızla kapatıyor. Ancak altcoinler için bunu söylemek güç. Altcoinler Bitcoin karşısında en kötü devirlerinden birini yaşıyor. Ethereum da bu durumdan azade değil.

Bitcoin 9400 seviyesine kadar yükselerek ATH yani en yüksek değerinin %47 seviyesine kadar yükseldi. Yani kayıp %53 civarında. Buna mukabil sektörün en büyük ikinci kripto parası Ethereum hala %83 zararda. ETH/BTC paritesi pek iyi görünmüyor. Bu parite güç kaybederse Ethereum USD karşısındaki zirvesine doğru hareket etmesi imkansız. Ethereum’un Bitcoin’deki kayıp oranına yaklaşabilmesi için şimdiden 750 dolara çıkması lazım.

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1141163247292309504

 

Yapısal açıdan bakıldığında Bitcoin 2019 ilk yarısında 2017 ilk yarısına nazaran çok daha iyi performans sergiledi. Bu da yılın geri kalanı için umutlu olmamıza yardımcı oluyor. Diğer yandan 2017 yılını ICO yılı olarak tanımlamak da mümkün. ICO çılgınlığının yaşandığı o dönemlerde kripto paralar varlık sahasına çıkmak için gerekli fonlama etkinliklerini ETH üzerinden yapıyorlardı. Bu da ETH’ye olan talebi “moon” yaptırmıştı.

Altcoin Uykusu

Bitcoin peşinden umutsuzca koşan tek kripto para Ethereum değil. Ripple, MoneyGram anlaşmasına rağmen beklenen pump’ı yapamadı. XRP zirve değeri üzerinden %88 değer kaybı yaşamış durumda. Bu oran Bitcoin Cash’de %90 seviyelerinde.

Küçük piyasa hacmine sahip kripto paralar ise tamamen donmuş durumda. Hareketlenmeye başlayanlar yalnızca Bitcoin, Litecoin ve Binance Coin. Altcoinlerin neredeyse tamamı konsolidasyon sürecinde. Sahnede ise yalnızca bu 3 kripto var.

Altcoin sezonunun gelmesi için Bitcoin hakimiyet oranı dikkatle gözlemlenmeli. Mevcut oran %56.61 seviyesinde ve bu oranın %54 seviyesi altına düştüğünü beklemekten başka şansımız yok. Önce %54 sonrasında ise %50’nin altına gerilemesi altcoin sezonunu başlatacak adım olacaktır.

Ethereum hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0