Home Bitcoin Bitcoin konsolidasyon süreci keskin bir hareketle son bulabilir!

Bitcoin konsolidasyon süreci keskin bir hareketle son bulabilir!

Bitcoin konsolidasyon süreci keskin bir hareketle son bulabilir!

0
“sportsbet”

Bitcoin konsolidasyon süreci keskin bir hareketle son bulabilir. Peki bir sonraki hamle hangi yöne olacak? Teknik göstergeler ne diyor?


Bitcoin konsolidasyon süreci keskin bir hamleyle son bulabilir

 

Bitcoin’in son 3 günlük fiyat hareketini incelediğimizde, net bir alım satım alanını işaret ettiğini görüyoruz. Üst sınır olarak 2019’un en yüksek seviyesi olan 9400 doları kullanan BTC, alt sınır olarak ise 8900 dolar seviyesini kullanıyor. Traderlar 3 gündür yaklaşık 500 dolarlık bu aralıkta işlemlerini yapmaya devam ediyor.

Hatta o kadar ki, dün Facebook’un kripto parası olan Libra’nın lansmanı bile Bitcoin’in bu seyrini değiştiremedi. Ancak Bitcoin’de yakında meydana gelebilecek keskin hamlelere dair işaretler var. Bunlardan ilki Bitcoin’in son 2-3 aydır yüksek volatiliteli bir geçmişe sahip olmasıdır. Bitcoin’in 3 sakin gün geçirmesi son zamanlarda çok da alışılagelmiş bir manzara değil.

Toplam piyasa değeri: 287 milyar dolar

Bitcoin Market Kap: 162.8 milyar dolar

BTC hakimiyeti: %56.7

Hadi günlük ve saatlik grafiklere bakalım

Saatlik grafik

Bitcoin konsolidasyon süreci

Destek – Direnç

Yazım sırasında Bitcoin’in 9100 – 9200 dolar seviyesinde olduğunu ve 8800 dolarda çok güçlü bir destek seviyesinin oluştuğunu görüyoruz.

Yükseliş yönünden en yüksek direnç noktası ise 2019’un en tepe noktası olan 9400 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Günlük grafikte belirgin bir şekilde görülen, yükseliş eğilim çizgimizin olduğu yerde tam olarak burası.

9400 dolarlık direnci parçalamak bir anlamda BTC’nin 5 haneli rakamlara ulaşması anlamına gelmektedir.

İşlem hacmine baktığımızda ise, hacmin bir miktar düştüğünü görüyoruz. Bu düşüş başlıkta belirtiğimiz keskin hareketlerle ilgili olabilir. Bildiğiniz gibi işlem hacmi ne kadar düşük olursa, piyasanın yönlendirilmesi de o kadar kolay olur.

Günlük grafite RSI göstergesine baktığımızda ise, 70 RSI seviyesine ulaşıldıktan sonra 64 seviyelerine gerilediğini ancak hala yükseliş trendini destekler mahiyette bulunduğunu söyleyebiliriz.

BitFinex short pozisyonlarına göz attığımızda, short emirlerinin aylık ortalama seviyelerinde olduğu gözümüze çarpıyor. Short pozisyonlarının değişmemesi hala piyasada yükseliş beklentisi olduğunu gösterir. An itibariyle 25k short pozisyonu olduğunu görüyoruz.

Sonuç olarak Bitcoin’de gerçekleşebilecek yukarı yönlü keskin bir hareketin teknik göstergelerce de destekleneceğini söyleyebiliriz. Ancak kripto para piyasaların her yerinde muz kabukları olduğunu unutmayalım.

Günlük grafik

Bitcoin konsolidasyon süreci

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0